Drs. E.M. (Lisa) Westerveld

foto Drs. E.M. (Lisa) Westerveld
bron: Lisa Westerveld
Source: Parlement.com.

Lisa Westerveld (1981) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van GroenLinks i. Zij was voorzitter van de Landelijke Studentenvakbond en woordvoerder bij de Algemene Onderwijsbond. Verder was zij raadslid in Nijmegen en voorzitter van de commissie democratisering en decentralisering van de Universiteit van Amsterdam. Mevrouw Westerveld houdt zich als Kamerlid bezig met primair onderwijs, voortgezet onderwijs en hoger onderwijs en wetenschapsbeleid, langdurige zorg, GGZ en maatschappelijke opvang, volksgezondheid, emancipatie, jeugdzorg, alsmede media- en sportbeleid.

GroenLinks
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

1.

First names

Elisabeth Marij (Lisa)

2.

Personal data

Place and date of birth
Aalten, 16 November 1981

3.

Party/Movement

Party/Parties
GroenLinks

4.

Main functions and occupations

  • lid gemeenteraad van Nijmegen, from 27 March 2014 until March 2017
  • voorzitter Commissie Democratisering & Decentralisatie, Universiteit van Amsterdam, from November 2015 until March 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

Current
  • lid Raad van Advies NJR (Nationale Jeugdraad)

Previous (2/5)
  • studentlid Panels Toets Nieuwe Opleiding, NVAO (Nederlands-Vlaamse Accreditatieorganisatie), from March 2008 until March 2011
  • freelancer "de Taal- en Communicatiegroep", from August 2012 until March 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Honorary positions
Ambassadeur Achterhoek in Beweging, from 28 September 2020

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

as Member of the Parliament (2/5)
  • Diende in 2021 samen met zes anderen (CU, PvdA, CDA, SGP, SP en 50PLUS) en met Joël Voordewind als eerste ondertekenaar, een initiatiefwetsvoorstel in over integrale suïcidepreventie (35.754)
  • Diende in 2022 samen met D66, VVD, PvdA, SP en Partij voor de Dieren een initiatiefwetsvoorstel in over het strafbaar stellen van conversiehandelingen (36.178)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Haar afstudeerscriptie ging over Karl Popper en zijn boek 'The Open Society'

Private life
Groeide op in Lintelo bij Aalten

Campaign trail
  • Werd bij de Tweede Kamerverkiezingen van 2021 met voorkeurstemmen gekozen. kreeg 33.172 stemmen.
 

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until March 10, 2021.