S.C. (Suzanne) Kröger MA

foto S.C. (Suzanne) Kröger MA
bron: Website GroenLinks / Gabriela*Hengeveld
Source: Parlement.com.

Op het gebied van milieu en luchtvaart actief Tweede Kamerlid van GroenLinks in de jaren 2017-2021. Eerder was zij programmadirecteur bij Greenpeace Nederland en lange tijd actievoerder bij Greenpeace tegen ontbossing en voor verduurzaming. Daarnaast werkte zij na een aardbevingsramp bij de wederopbouw in de Indiase provincie Kashmir. Woordvoerder klimaat en milieu, openbaar vervoer, luchtvaart en luchtkwaliteit, die onder meer de door haar partij ongewenste mogelijke uitbreiding van Lelystad Airport als speerpunt had. Opgewekte en strijdbare afgevaardigde.

GroenLinks
in de periode 2017-2021: lid Tweede Kamer, kandidaat Tweede Kamer

1.

First names

Suzanne Caroline (Suzanne)

2.

Personal data

Place and date of birth
Amsterdam, 6 June 1976

3.

Party/Movement

Party/Parties
GroenLinks

4.

Main functions and occupations

  • internationaal projectleider Greenpeace, from May 2014 until September 2016
  • programmadirecteur Greenpeace Nederland, from September 2016 until November 2016
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017 until 31 March 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Activities

as Member of the Parliament
  • Bracht in 2019 de initiatiefnota 'Luchtvaart op de rails' uit (35.266)
  • Bracht in 2020 samen met Jesse Klaver een initiatiefnota uit over de tijdelijke testsamenleving (35.653)

7.

Miscellaneous

Private life (3/4)
  • Woont in Amsterdam-Noord
  • In 2002–2005 mede-oprichter van Stichting Minitiatief
  • In 2012 medeoprichter en bestuurslid van Stichting FijnZonneplein

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

8.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.