G.P. (Gerard) van den Anker

foto G.P. (Gerard) van den Anker
bron: CDA
Source: Parlement.com.

Gerard van den Anker (1972) was van 12 januari 2021 tot 31 maart 2021 Tweede Kamerlid voor het CDA. Hij is fruitteler en was wethouder in de gemeente Maasdriel (2014-2018). De heer Van den Anker woont in Hedel. Hij is voorzitter van de Nederlandse Fruittelers Organisatie, maar was tijdens zijn Kamerlidmaatschap als zodanig op non-actief.

CDA
in de periode 2021: lid Tweede Kamer

1.

First name

(Gerard)

2.

Personal data

Place and date of birth
Hedel, 18 March 1972

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Main functions and occupations

  • lid gemeenteraad van Maasdriel, from 11 March 2010 until 13 May 2014
  • wethouder (van o.a. recreatie, natuur, ruimtelijke ordening, wonen, waterstaat en duurzaamheid) van Maasdriel, from 13 May 2014 until April 2018
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 12 January 2021 until 31 March 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/4)
  • voorzitter Klachtencommissie, Brabant Wonen/Zorggoed Brabant, from 1 March 2019
  • lid Raad van Commissarissen Bazalt Wonen, from 1 January 2021

Previous (2/4)
  • voorzitter bestuur woningbouwvereniging "De Goede Woning-Neerijnen", from July 2008 until June 2016
  • lid Raad van Commissarissen woonservice Meander, from December 2006

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.