Drs. L. (Lammert) van Raan - EU monitor

EU monitor
Tuesday, November 12, 2019
calendar
foto Drs. L. (Lammert) van Raan vergrootglas
Source: Parlement.com.

Lammert van Raan (1962) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van de PvdD i (Partij voor de Dieren). Hij was werkzaam op het gebied van ICT en docent economie en mangement en organisatiekunde. De heer Van Raan was verder duo-raadslid in Amsterdam, bestuurslid van het waterschap Amstel, Gooi en Vecht en lid van Provinciale Staten van Noord-Holland. De heer Van Raan houdt zich in de Tweede Kamer onder andere bezig met financiën, klimaat, luchtvaart, sociale zaken en werkgelegenheid en onderwijs.

PvdD
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

1.

First name

Lammert (Lammert)

2.

Personal data

Place and date of birth
Harlingen, 3 February 1962

3.

Party/Movement

Party/Parties
Partij voor de Dieren

4.

Main functions and occupations

  • docent economie en management & organisatie, "Peter Nieuwland College" te Amsterdam, from September 2013
  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, from 26 March 2015 until 23 March 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • eigenaar DGA Van Raan Beheer B.V., from 2010
  • eigenaar eenmanszaak Dutch Apps

Previous (2/4)
  • mede-eigenaar Mibaal Location Based Services, from June 2011 until June 2012
  • studiebegeleider jeugopleiding AFC Ajax te Amsterdam, from March 2013 until September 2014

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Diende in 2019 samen met Sjoerd Sjoerdsma (D66), Lodewijk Asscher (PvdA), Martin van Rooijen (50PLUS) en Farid Azarkan (DENK) een initiatiefwetsvoorstel in over de mogelijkheid van meervoudige nationaliteit vanwege de Brexit. Trok zich later terug als medeverdediger. (35.130, 35.130)
  • Bracht in 2019 een initiatiefnota uit over een belasting op het slachten van dieren (35.326)
 

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.