S.J.F. (Stieneke) van der Graaf LL.M

foto S.J.F. (Stieneke) van der Graaf LL.M
bron: Website Christenunie.nl / Foto: Kjell Schipper 2018
Source: Parlement.com.

Stieneke van der Graaf (1984) is sinds 18 januari 2022 lid van de Tweede Kamerfractie van de Christen Unie i. Eerder was zij lid van 31 oktober 2017 tot 31 maart 2021. Van 26 maart tot 16 juli 2019 werd zij vanwege zwangerschap tijdelijk vervangen. Mevrouw Van der Graaf was Statenlid (fractievoorzitter) in Groningen en juridisch adviseur bij Capital Tool Company, een bedrijf dat zich richt op financiering van kleine en middelgrote bedrijven in o.a. ontwikkelingslanden en opkomende economieën. Eerder liep zij stage bij de Nederlandse vertegenwoordiging bij de mensenrechtenraad van de VN en andere internationale organisaties in Genève en deed zij onderzoek bij Kenniscentrum Europa Decentraal. Mevrouw Van der Graaf is woordvoerster regiobeleid, infrastructuur, mediabeleid, binnenlandse zaken, Koninkrijksrelaties, justitie en veiligheid en Europa. Verder zit zij in de Enquêtecommissie Aardgaswinning Groningen.

ChristenUnie
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

1.

First names

Stieneke Jannieta Femmelien (Stieneke)

2.

Personal data

Place and date of birth
Zwartsluis, 7 October 1984

3.

Party/Movement

Party/Parties
ChristenUnie

4.

Main functions and occupations

  • lid Provinciale Staten van Groningen, from 15 March 2007 until 31 October 2017
  • juridisch adviseur "Capital Tool Company" te Amsterdam, from 2016 until 31 October 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 31 October 2017 until 26 March 2019 (werd tijdelijk vervangen door Nico Drost)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 16 July 2019 until 31 March 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 18 January 2022

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • lid vertrouwenscommissie predikant plaatselijke gemeente, from 2015

Previous (2/4)
  • lid commissie rechtsbescherming, provincie Groningen, from March 2007 until March 2015
  • lid bestuur SNN (Samenwerkingsverband Noord-Nederland), from March 2007 until April 2011

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/5)
  • rapporteur Internationaal maatschappelijk verantwoord ondernemen (Tweede Kamer der Staten-Generaal)
  • rapporteur rechtsstatelijke ontwikkelingen in de EU (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 8 March 2022

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/3)
  • Kwam in 2020 met een stappenplan voor een 'drugsvrije samenleving'
  • Nam in 2022 de verdediging over van een in 2021 door CU, SP, PvdA en GroenLinks ingediend initiatiefwetsvoorstel over verantwoord en duurzaam internationaal ondernemen (35.761)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Stemde in oktober 2020 bij vergissing vóór een motie-Wilders over forse structurele verhoging van de salarissen van het zorgpersoneel, waardoor de motie met één stem verschil werd aangenomen

Private life
Haar moeder was lid van Provinciale Staten van Overijssel (2007-2011)

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until March 10, 2020.