A.B. de P. (Boris) Johnson - EU monitor

EU monitor
Wednesday, April 8, 2020
calendar

A.B. de P. (Boris) Johnson

foto A.B. de P. (Boris) Johnson vergrootglas
bron: Wikimedia/Foreign and Commonwealth Office
Source: Europa Nu.

Boris Johnson (1964) is, als leider van de Conservatieve Partij, sinds 24 juli 2019 minister-president van het Verenigd Koninkrijk. Hij begon zijn loopbaan als politiek redacteur en columnist en was later eigenaar van een televisieproductiemaatschappij. In 2001 werd hij lid van het Lagerhuis. In de jaren 2008-2016 was Johnson burgmeester van Londen, waarna hij opnieuw parlementslid werd. In 2016-2018 was hij minister van Buitenlandse Zaken in het kabinet-May. Als voorstander van een brexit kon hij zich niet vinden in de door May gesloten deal met de EU.

in de periode 2019-heden: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

First name

(Boris)

2.

Personal data

Country
Verenigd Koninkrijk

Place and date of birth
New York City (VS), 19 June 1964

3.

Party/Movement

Party
Conservative Party (Conservatieven, centrumrechts)

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • redacteur "The Daily Telegraph", from 1987 until 1989
  • correspondent "The Daily Telegraph" te Brussel, from 1989 until 1994
  • politiek redacteur en politiek commentator, 'The Daily Telegraph" en "The Spectator", from 1994 until 1999
  • redacteur "The Spectator", from 1999 until 2005
  • lid House of Commons, from 9 June 2001 until 4 June 2008 (voor het district Henley)
  • schaduwminister voor Kunsten, from May 2004 until November 2004
  • schaduwminister voor Onderwijs, May 2011
  • eigenaar televisieproductiemaatschappij, from 2005
  • burgemeester van Londen, from 4 May 2008 until 9 May 2006
  • lid House of Commons, from 7 May 2015 (voor het district Uxbridge and South Ruislip)
  • minister van Buitenlandse Zaken en Gemenebest zaken, from 12 July 2016 until 9 July 2018 (kabinet-May)
  • leider van de Conservative Party, from 23 July 2019
  • minister-president van het Verenigd Koninkrijk van Groot-BrittanniŽ en Noord-Ierland, from 24 July 2019 (tevens First Lord of the Treasury en minister voor Ambtenarenzaken)

5.

Education

Secondary education
  • Eton College, from 1977 until 1982

Academic education
  • letteren en klassieke talen, Balliol College te Oxford, from 1983 until 1987

6.

Family

Marital status
gehuwd (tweede huwelijk) te Horsham, May 1993

Children
4 kinderen (uit tweede huwelijk, en 1 of 2 uit eerdere relaties)