Drs. E.J. (Evert Jan) Slootweg

foto Drs. E.J. (Evert Jan) Slootweg
bron: Website CDA.nl
Source: Parlement.com.

Evert Jan Slootweg (1969) was van 31 oktober 2017 tot 31 maart 2021 Tweede Kamerlid voor het CDA. Hij was eerder beleidsmedewerker financiën bij de CDA-Tweede Kamerfractie en medewerker van onder meer het CNV, het wetenschappelijk instituut voor het CDA en van Europarlementariër Bartho Pronk i. De heer Slootweg was financieel woordvoerder van zijn fractie en hield zich verder bezig met AOW en Wet langdurige zorg.

CDA
in de periode 2017-2021: lid Tweede Kamer

1.

First names

Evert Jan (Evert Jan)

2.

Personal data

Place and date of birth
Ermelo, 18 May 1969

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Main functions and occupations

  • beleidsmedewerker financiën CDA-Tweede Kamerfractie, from 1 May 2013 until February 2014
  • procesmanager financiën, Divosa, from 1 February 2014 until 31 October 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 31 October 2017 until 31 March 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

Previous
  • voorzitter Pastorale Raad Zuid-Brinkstraatkerk Bennekom, from 1 September 2015 until September 2020

Derived functions
lid tijdelijke commissie Uitvoeringsorganisaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 20 February 2020 until 31 March 2021

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

as Member of the Parliament (2/3)
  • Bracht in 2020 samen met Bart Snels (GL), Joost Sneller (D66) en Eppo Bruins (CU) een initiatiefnota uit over verduurzaming van de financiële sector ('Van oliedom naar gezond verstand') (35.446)
  • Bracht in 2020 samen met Eppo Bruins (CU) een initiatiefnota uit over meer oog voor de Voedselbank (35.609)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until February 16, 2021.