Drs. J.A.M.J. (Joba) van den Berg

foto Drs. J.A.M.J. (Joba) van den Berg
bron: Website CDA.nl
Source: Parlement.com.

Joba van den Berg (1958) vervangt sinds 7 september 2021 Harry van der Molen i in de CDA-Tweede Kamerfractie i. Eerder deed zij dat van 29 april tot 17 augustus 2021 en voorts was zij Kamerlid van 23 maart 2017 tot 31 maart 2021. Mevrouw Van den Berg was sinds 2008 directeur sociale zaken bij Bouwend Nederland en daarvoor onder meer werkzaam in personeelsfuncties bij Unilever en advocatenkantoor NautaDutilh. Mevrouw Van den Berg woont in Goes. Zij houdt zich als Kamerlid onder meer bezig met volksgezondheid (medische zorg, incl. GGZ) en binnenlandse zaken.

CDA
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

1.

First names

Jacoba Antonia Maria Joanna (Joba)

2.

Personal data

Place and date of birth
Utrecht, 21 August 1958

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 1976

4.

Main functions and occupations

  • directeur industrial and employee relations, Unilever Nederland Holdings BV te Rotterdam, from January 2001 until 1 October 2008
  • directeur sociale zaken en ledenservice, Bouwend Nederland, from 1 October 2008 until March 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017 until 31 March 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 29 April 2021 until 17 August 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 7 September 2021 (vervangt Harry van der Molen)

temporary replacement MP
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 29 april tot 17 augustus 2021 Harry van der Molen als Tweede Kamerlid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • mede-eigenaar HBerg Advies B.V., from 6 November 2015

Previous
  • lid bestuur NVvA (Nederlandse Vereniging van Arbeidsverhoudingen), from January 2002 until July 2006
  • lid bestuur "Vrienden van Cobbenhagen", from June 2012 until September 2017

Honorary positions
adoptiekamerlid bij gehandicaptenorganisatie ASVZ

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/5)
  • Bracht in 2021 de initiatiefnota "Naar minder ziekte en betere zorg: Ontzorg de zorg voor behoud van solidariteit" uit (35.738)
  • Bracht in 2021 de initiatiefnota "Mondzorg: een goed begin is het halve werk" uit

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
Haar vader was gemeentesecretaris van Vianen (ZH/Utr.)

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until March 13, 2020.