C. (Cem) Laçin

foto C. (Cem) Laçin
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Uit een gastarbeidersgezin afkomstig SP-Tweede Kamerlid uit Rotterdam. Was bestuurder en onderhandelaar bij de FNV en eerder (lead)organizer van FNV Bondgenoten. In de vier jaar dat hij Kamerlid was woordvoerder op het gebied van infrastructuur, verkeer en milieu. Zette zich in het bijzonder in voor werknemers die in hun werken waren blootgesteld aan het gebruik van chemische stoffen en was lid van de commissie die onderzoek deed naar problemen bij uitvoeringsorganisaties.

SP
in de periode 2017-2021: lid Tweede Kamer

1.

First name

(Cem)

2.

Personal data

Place and date of birth
Rotterdam, 19 January 1986

3.

Party/Movement

Party/Parties
SP (Socialistische Partij)

4.

Main functions and occupations

  • leadorganizer FNV Bondgenoten, from September 2014 until 1 January 2016
  • lid bestuur/cao-onderhandelaar FNV Finance (Federatie Nederlandse Vakbeweging), from 1 January 2016 until March 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017 until 31 March 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

Current
  • lid bestuur Stichting Sirkaf, from 2018

Derived functions
lid tijdelijke commissie Uitvoeringsorganisaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 20 February 2020 until 31 March 2021

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Miscellaneous

Private life
Hij is van Turks/Koerdische afkomst. Zijn ouders waren gastarbeiders, onder meer werkzaam in de industrie, de schoonmaak en het onderwijs

8.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until March  8, 2021.