Th.M. (Theresa) May - EU monitor

EU monitor
Sunday, December 15, 2019
calendar

Th.M. (Theresa) May

foto Th.M. (Theresa) May vergrootglas
bron: Controller of Her Majesty's Stationery Office
Source: Europa Nu.

Theresa May (1956) was van 13 juli 2016 tot 24 juli 2019 minister-president van het Verenigd Koninkrijk en tot 7 juni 2019 leider van de Britse Conservatieven. Na haar studie in Oxford werkte zij in het bankwezen en in 1997 zij lid van het Lagerhuis. Daar klom zij als staatssecretaris en minister in de schaduwkabinetten van Duncan Smith, Howard, Hague en Cameron op tot een vooraanstaand lid van de Conservatieve fractie. In 2002 werd Theresa May partijvoorzitter en in 2005 vicefractievoorzitter. Bij het aantreden van het kabinet-Cameron in 2010 werd zij minister van Binnenlandse Zaken (onder belast met asielbeleid en veiligheid). In het Brexit-referendum was May voorstander van voortzetting van het EU-lidmaatschap.

in de periode 2016-2019: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

First names

Theresa Mary (Theresa)

2.

Personal data

Country
Verenigd Koninkrijk

Place and date of birth
Eastbourne, 1 October 1956

3.

Party/Movement

Party
Conservative Party (Conservatieve Partij, centrumrechts)

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • werkzaam bij de Bank of England, from 1977 until 1983
  • werkzaam bij Association for Payment Clearing Services, from 1985 until 1997
  • lid gemeenteraad van Merton Durnsford Ward, Londen
  • lid Lagerhuis, from 1 May 1997 (voor het district Maidenhead)
  • schaduwminister voor Vrouwen en Gelijkheid, from 15 June 1999 until 18 September 2001
  • lid Privy Council, from 2002
  • vicefractievoorzitter Conservatieven, Lagerhuis, from 6 December 2005 until 19 January 2009
  • schaduwminister voor Vrouwen en Gelijkheid, from 2 July 2007 until 11 May 2010
  • schaduwminister voor Werkgelegenheid en Pensioenen, from 19 January 2009 until 11 May 2010
  • minister voor Vrouwen en Gelijkheid, from 12 May 2010 until 4 September 2012
  • minister van Binnenlandse Zaken, from 12 May 2010 until 13 July 2016 (kabinet-Cameron)
  • leider Conservative Party, from 13 July 2016 until 7 June 2019
  • minister-president van het Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland, from 13 July 2016 until 24 July 2019 (tevens First Lord of the Treasury en minister voor Ambtenarenzaken)

5.

Party political functions

Previous
  • schaduwstaatssecretaris voor Onderwijs en Werkgelegenheid, from 15 June 1999 until 18 September 2001
  • schaduwstaatssecretaris voor Vervoer, Lokaal Bestuur en Regio's, from 18 September 2001 until 6 June 2002
  • schaduwstaatssecretaris voor Vervoer, from 6 June 2002 until 23 July 2002
  • voorzitter Conservative Party, from 23 July 2002 until 6 November 2003
  • schaduwstaatssecretaris voor Milieu en Vervoer, from 6 November 2003 until 14 June 2004
  • schaduwstaatssecretaris voor Gezinsbeleid, from 15 June 2004 until 8 December 2005
  • schaduwstaatssecretaris voor Cultuur, Media en Sport, from 6 May 2005 until 8 December 2005

6.

Education

Secondary education
  • Wheatlet Park Comprehensive School

Academic education
  • geografie (BA), Saint Hugh's College, Universiteit van Oxford, until 1977

7.

Family

Marital status
gehuwd, 1980