Dr. Ch. (Christian) Kern - EU monitor

EU monitor
Saturday, December 14, 2019
calendar

Dr. Ch. (Christian) Kern

foto Dr. Ch. (Christian) Kern vergrootglas
Source: Europa Nu.

De sociaaldemocraat Christian Kern (1966) was van 17 mei 2016 tot 18 december 2017 bondskanselier van Oostenrijk. Hij volgde in 2016 Werner Faymann op als leider van een coalitie van sociaaldemocraten en christendemocraten. De uit de wetenschapsjournalistiek afkomstige Kern was perschef van de SPÖ-fractie en bestuurder van een grote elektriciteitsmaatschappij. Daarna was hij president-directeur van de Oostenrijkse Spoorwegen.

in de periode 2016-2017: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

First name

(Christian)

2.

Personal data

Country
Oostenrijk

Place and date of birth
Wenen, 4 January 1966

3.

Party/Movement

Party
SPÖ (Sozialdemokratische Partei Österreichs, Oostenrijk Sociaal-Democratische Partij)

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • economisch redacteur wetenschapppelijk tijdschrift, from 1989 until 1991
  • assistent van de staatssecretaris voor burgerlijke dienst, from 1991 until 1994
  • perschef SPÖ-fractie en woordvoerder fractievoorzitter Kostelka, from 1994 until 1997
  • bestuursassistent elektriciteitsbedijf Verbund AG, from 1997 until 1999
  • belast met strategische marketing en verkoop, elektriciteitsbedijf Verbund AG, from 1999 until 2007
  • voorzitter Verbund Stromvertriebsgesellschaft, from 2000 until 2002
  • lid bestuur Verbund AG, from 2007 until 2010
  • voorzitter Raad van Bestuur ÖBB (Östenreichische Bundesbahnen), from June 2010 until May 2016
  • minister-president (bondskanselier) van Oostenrijk, from 17 May 2016 until 18 December 2017
  • voorzitter SPÖ, from 25 June 2016 until September 2018

5.

Education

Academic education
  • journalistiek en communicatiewetenschappen, Universiteit van Wenen, until 1997

alternative forms of education
  • managementopleiding te Sankt Gallen