Drs. Ch. (Christine) Teunissen

foto Drs. Ch. (Christine) Teunissen
Source: Parlement.com.

Christine Teunissen (1985) is sinds 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van de Partij voor de Dieren i. Daarvoor was zij van 12 maart 2019 tot 31 maart 2021 Eerste Kamerlid. Eerder was zij dat van 9 juni 2015 tot 11 oktober 2018. In de periode oktober 2018 tot januari 2019 verving zij Marianne Thieme i als Tweede Kamerlid. Mevrouw Teunissen was persvoorlichter van de Tweede Kamerfractie van de Partij voor de Dieren en een half jaar medewerker van de Eerste Kamerfractie. Verder was zij gemeenteraadslid (fractievoorzitter) in Den Haag. Als Kamerlid houdt zij zich onder meer bezig met klimaat, economie, biodiversiteit, vrijhandelsverdragen, ontwikkelingssamenwerking, buitenlandse zaken, Europese zaken, defensie en onderwijs.

PvdD
in de periode 2015-heden: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

1.

First name

Christine (Christine)

2.

Personal data

Place and date of birth
Leidschendam, 6 September 1985

3.

Party/Movement

Party/Parties
Partij voor de Dieren

4.

Main functions and occupations

  • lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, from 24 March 2014 until 11 October 2018
  • medewerker fractie Partij voor de Dieren, Eerste Kamer der Staten-Generaal, from January 2015 until June 2015
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 9 June 2015 until 10 October 2018
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 11 October 2018 until 31 January 2019
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 12 March 2019 until 31 March 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 31 March 2021

temporary replacement MP
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 11 oktober 2018 tot 31 januari 2019 Marianne Thieme als Tweede Kamerlid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • lid bestuur APF (Animal Politics Foundation), from October 2018

Previous
  • secretaris APF (Animal Politics Foundation), from December 2015 until October 2018

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Nam in 2021 de medeverdediging over van Frank Wassenberg van een initiatiefwetsvoorstel van GroenLinks, PvdA, SP en PvdD over het in de Vreemdelingenwet verankeren van het belang van het kind (34.541)

9.

Miscellaneous

Campaign trail
  • Was bij de Tweede Kamerverkiezingen van 2021 nummer 2 op de kandidatenlijst van de Partij voor de Dieren
 

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.