Ch.N.A. (Chantal) Nijkerken-de Haan

foto Ch.N.A. (Chantal) Nijkerken-de Haan
bron: Website VVD.nl
Source: Parlement.com.

Gedurende zes jaar VVD-Tweede Kamerlid. In Zuid-Holland geboren, maar woonachtig in Limburg, na ook enkele jaren in de Verenigde Staten te hebben verbleven. Was werkzaam als stafadviseur bij het Academisch Ziekenhuis Maastricht, onder meer voor renovatie van gebouwen. Wethouder in respectievelijk Onderbanken (2010-2012) en Meerssen (2013-2014). Als Kamerlid woordvoerder participatie en sociale zaken (bijstand, Participatiewet, Wajong, kindregelingen, Nabestaandenwet, re-integratie) en voor- en vroegschoolse educatie. Is sinds juli 2021 wethouder in Venray.

VVD
in de periode 2015-2021: lid Tweede Kamer

1.

First names

Chantal Natalie Antoinette (Chantal)

2.

Personal data

Place and date of birth
Rijswijk (Z.H.), 18 September 1973

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 2009

4.

Main functions and occupations

  • eigenaar Nijkerken Interim Management & Advies, from 1 July 2014
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 31 March 2015 until 31 March 2021
  • wethouder (van onder meer sociaal domein, integratie, armoedebeleid, arbeidsmarkt, cultuur, jeugdbeleid, volksgezondheid, leefbaarheid en sport) van Venray, from 21 July 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Derived functions
voorzitter Contactgroep België (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 7 March 2019 until 31 March 2021

Honorary positions
  • ambassadeur Hart voor Limburg, from January 2012
  • lid Comité van Aanbeveling Stichting Veteranen Brunssum

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.