Dr. M. (Miro) Cerar - EU monitor

EU monitor
Saturday, September 21, 2019
calendar

Dr. M. (Miro) Cerar

foto Dr. M. (Miro) Cerar vergrootglas
Source: Europa Nu.

Miro Cerar (1963) was van 18 september 2014 tot 13 september 2018 minister-president van SloveniŽ. Hij is leider van de door hem gestichte partij SMC (Partij van Miro Cerar). Cerar is jurist en was hoogleraar rechtsfilosofie en rechtsethiek in Ljubljana. Hij had een belangrijk aandeel bij het opstellen van de Sloveense Grondwet. Het door hem geleide kabinet bestond uit ministers van SMC, van de sociaaldemocratische partij en van een partij van gepensioneerden. In 2018 werd hij minister van Buitenlandse Zaken.

in de periode 2014-2018: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

First name

(Miro)

2.

Personal data

Country
SloveniŽ

Place and date of birth
Ljubljana, 25 August 1963

3.

Party/Movement

Party
SMC (Stranka Mira Cerarja, Partij van Miro Cerar) (centrumlinks)

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • advocaat
  • adviseur van het Sloveense parlement
  • hoogleraar rechtstheorie en rechtsfilosofie, vergelijkend recht en rechtsethiek, Universiteit van Ljubljana
  • lid parlement, from June 2014
  • minister-president van SloveniŽ, from 8 September 2014 until 13 September 2018
  • minister van Buitenlandse Zaken, from 13 September 2018 (kabinet-Şarec)

5.

Other positions

Previous
  • gasthoogleraar Universiteit Golden Gate te San Francisco

6.

Education

Academic education
  • rechten, Universiteit van Ljubljana