T. (Taavi) Roivas - EU monitor

EU monitor
Thursday, December 12, 2019
calendar

T. (Taavi) Roivas

foto T. (Taavi) Roivas vergrootglas
Source: Europa Nu.

Taavi Roivas (1979) is sinds 26 maart 2014 premier van Estland. Hij is lid van de liberale Hervormingspartij en leidt een coalitie met de sociaaldemocraten. Eerder was hij onder meer adviseur van premier Ansip en minister van Sociale Zaken (2012-2014).

in de periode 2014-2016: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

First name

(Taavi)

2.

Personal data

Country
Estland

Place and date of birth
Tallinn, 26 September 1979

3.

Party/Movement

Party
RE (Eesti Reformierakond, Estse Hervomingspartij) (liberaal), from 1998

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • adviseur van minister van Justitie Rask, from 1999 until 2002
  • directeur consumenten AS IT Groep, from 2002 until 2003
  • adviseur van minister voor Bevolkingsvraagstukken Rummo, from 2003 until 2004
  • districtsburgemeester van Haabersti, district Tallinn, from 2004 until 2005
  • adviseur van minister-president Ansip, from 2005
  • lid gemeenteraad van Tallinn, from 2005
  • lid parlement, from 2007
  • minister van Sociale Zaken, from 11 December 2012 until 26 March 2014 (kabinet-Ansip III)
  • minister-president van Estland, from 26 March 2014 until 23 November 2016

5.

Education

Academic education
  • economie en bedrijfseconomie, Universiteit van Tartu

6.

Miscellaneous

Miscellaneous information
  • Trad in oktober 2017 af als vicepresident van het nationale parlement in verband met beschuldigingen van seksueel misbruik

Private life
Hij is getrouwd met een popzangeres