K.S. (Stefan) Löfven - EU monitor

EU monitor
Monday, December 16, 2019
calendar

K.S. (Stefan) Löfven

foto K.S. (Stefan) Löfven vergrootglas
Source: Europa Nu.

Stefan Löfven (1957) is sinds 3 oktober 2014 minister-president van Zweden. Hij leidt een coalitie van sociaaldemocraten, de centrumpartij, liberalen en groenen. Löfven was oorspronkelijk lasser en werd daarna vakbondsbestuurder. In 1995 werd hij ombudsman van de Zweedse metaalarbeidersbond en in 2001 werd hij daarvan bestuurder. De Zweedse Sociaaldemocraten kozen hem in 2012 tot partijvoorzitter en in 2014 werd hij parlementslid.

in de periode 2014-heden: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

First names

Kjell Stefan (Stefan)

2.

Personal data

Country
Zweden

Place and date of birth
Stockholm, 21 July 1957

3.

Party/Movement

Party
SAP (Sveriges socialdemokratiska arbetareparti, Zweedse Sociaaldemocratische Arbeiderspartij)

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • lasser in Örnsköldsvik
  • vakbondsbestuurder
  • ombudsman Zweedse Metaalarbeidersbond, from 1995 until 2001
  • vicevoorzitter Zweedse Metaalarbeidersbond, from 2001 until 1 January 2006
  • voorzitter IF Metall, from 1 January 2006 until 27 January 2012 (na fusie van twee bonden)
  • voorzitter SAP, from 27 January 2012
  • lid parlement, from September 2014 until 3 October 2014
  • minister-president van Zweden, from 3 October 2014

5.

Education

Academic education
  • sociologie (niet voltooid), Universiteit van Umea

6.

Miscellaneous

Private life
Hij werd als kind geadopteerd

Hobbies
  • IJshockey
  • Voetbal

7.

Family

Marital status
gehuwd