J. (Jacek) Dominik

foto J. (Jacek) Dominik
Source: Europa Nu.

De Pool Jacek Dominik (1969) was in 2014 tijdelijk Europees Commissaris voor financiële programmering en begroting. Hij was topambteraar op financiën, staatssecretaris van Financiën en regeringsgemachtigde voor de invoering van de euro. Ook zat hij in het bestuur van de Europese Investeringsbank.

in de periode 2014: lid Europese Commissie

1.

First name

(Jacek)

2.

Personal data

Country
Polen

Place and date of birth
Piaseczno (Polen), 15 July 1969

3.

Party/Movement

Party
PO (Platforma Obywatelska, Burgerplatforum) (conservatief-liberale/christendemocratische partij)

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • ambtenaar ministerie van Financiën, from 1993 until 1998
  • hoofd Permanente Vertegenwoordiging van Polen bij de EU, from 1998 until 2004
  • raadadviseur ministerie van Financiën, from 2004 until 2006
  • staatssecretaris van Financiën, from 21 September 2006 until 1 July 2014
  • lid Raad van Bestuur EIB (Europese Investeringsbank), from November 2006 until January 2008
  • directeur Douane, from 3 January 2008 until 1 February 2009
  • lid Internationale Bank voor Economische Samenwerking, from October 2008
  • gevolmachtigde voor de invoering van de euro, from 22 June 2012 until 2014
  • lid Europese Commissie, belast met begroting en financieel programma, from 16 July 2014 until 1 November 2014 (Commissie-Barroso II)

5.

Education

Academic education
  • rechten en bestuurskunde, Universiteit van Warschau

Post-academic education
  • Europees recht en economie