(Seb) Dance - EU monitor

EU monitor
Monday, September 21, 2020
calendar

(Seb) Dance

Seb Dance (1981) was a member of the European Parliament from 1 July 2014 to 31 January 2020 as an independent member, and was aligned with the Progressive Alliance of Socialists and Democrats. Dance took seat in Parliament on behalf of the United Kingdom.

1.

Personal data

Name and surname

Seb Dance

Date of birth

1 December 1981 (London)

Country

United Kingdom

2.

Political affiliation

European political group

Progressive Alliance of Socialists and Democrats

This biography has been updated until January 31, 2020.