Mr. J. (Jeroen) van Wijngaarden

foto Mr. J. (Jeroen) van Wijngaarden
bron: Jeroen van Wijngaarden
Source: Parlement.com.

Jeroen van Wijngaarden (1978) is sinds 20 februari 2019 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD i. Eerder was hij dat van 1 juli 2014 tot 23 maart 2017. Hij werkte eerder als hoofd public affairs bij Sanofi en was werkzaam bij de KNMT, de HBO-raad en als manager public affairs van PWC. Ook was de heer Van Wijngaarden lid van stadsdeelraad Amsterdam-Zuid waarvan 4 jaar als fractievoorzitter. De heer Van Wijngaarden is woordvoerder Europese zaken van de VVD-fractie. Verder heeft hij het dossier Groningse gaswinning in zijn portefeuille. In maart-juli 2022 was hij tijdelijk fractiesecretaris.

VVD
in de periode 2014-heden: lid Tweede Kamer

1.

First name

Jeroen (Jeroen)

2.

Personal data

Place and date of birth
Amsterdam, 29 March 1978

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Main functions and occupations

  • manager public affairs, PwC (PriceWaterhouseCoopers) Nederland, from November 2011 until 1 July 2014 (met name rond wetgeving financiële markten en accountancy)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 1 July 2014 until 23 March 2017
  • hoofd public affaires "Sanofi Genzyme Benelux", from September 2017 until February 2019
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 20 February 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Derived functions (2/3)
  • lid parlementaire assemblée Raad van Europa, from February 2021
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Defensie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 14 September 2022

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/10)
  • Werd in 2022 medeverdediger van een initiatiefwetsvoorstel van GroenLinks, PvdA en D66 over legale medicamenteuze afbreking van zwangerschap via de huisarts. Het wetsvoorstel is in 2022 aangenomen. (34.891)
  • Nam in 2022 de medeverdediging van Ockje Tellegen over van een initiatiefwetsvoorstel over het afschaffen van de verplichte minimale beraadtermijn voor zwangerschapsafbreking (35.737)

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Campaign trail
  • TK 2017: 45
 

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until February 16, 2021.