M. (Matteo) Renzi - EU monitor

EU monitor
Monday, December 16, 2019
calendar

M. (Matteo) Renzi

foto M. (Matteo) Renzi vergrootglas
Source: Europa Nu.

Matteo Renzi (1975) was van 22 februari 2014 tot 13 december 2016 minister-president van ItaliŽ. Hij was voorman van de Democratische Partij, en is dat nu van de partij ItaliŽ Leeft. Hij volgde als premier zijn partijgenoot Enrico Letta op, nadat die het vertrouwen van zijn partij had verloren. Renzi was eerder burgemeester van Florence.

in de periode 2014-2016: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

First name

(Matteo)

2.

Personal data

Country
ItaliŽ

Place and date of birth
Florence, 11 January 1975

Religious views
Rooms-Katholiek

3.

Party/Movement

Party
  • PPI (Partito Popolare Italiano, Italiaanse Volkspartij) (centrum/christendemocratisch), from 1996 until 2002
  • DL (Democrazia Ť Libertŗ, Democratie is Vrijheid) (ook wel: La Margherita, de Margriet), from 2002 until 2007
  • PD (Partido Democratica, Democratische Partij), from 2007 until September 2019
  • IV (Italia Viva, ItaliŽ Leeft), from September 2019

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • president Provincie Florence, from 14 June 2004 until 22 June 2009
  • burgemeester van Florence, from 22 June 2009 until 22 February 2014
  • secretaris PD, from 15 December 2013 until March 2018
  • minister-president van de Republiek ItaliŽ, from 22 February 2014 until 13 December 2016

5.

Miscellaneous

Military service
  • rechten, Universiteit van Florence, until 1996

6.

Family

Marital status
gehuwd

Children
2 zoon en 1 dochter