Dr. L. (Laimdota) Straujuma - EU monitor

EU monitor
Thursday, December 12, 2019
calendar
foto Dr. L. (Laimdota) Straujuma vergrootglas
Source: Europa Nu.

Laimdota Straujuma (1951) is een centrumrechtse Letse politica. Van 22 januari 2014 tot 11 februari 2016 was zij minister-president. Mevrouw Straujuma was lange tijd als wetenschapper verbonden aan een economische instituut en daarna werkzaam bij het planbureau en bij het Staatsbureau voor economisch advies. In 1999-2007 was zij staatssecretaris van Landbouw en daarna van regionale ontwikkeling en lokaal bestuur. In 2011 werd zij minister van Landbouw in het kabinet-Dombrovskis.

in de periode 2014-2016: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

First name

(Laimdota)

2.

Personal data

Country
Letland

Place and date of birth
24 February 1951

3.

Party/Movement

Party
  • TP (Tautus Parija, Volkspartij) (centrumrechts), until 2002
  • JL (Jaunais Laiks, Nieuw-Tijdperkpartij), from 2002 until 2011 (conservatief-liberaal)
  • JL (Jaunais Laiks, Nieuw-Tijdperkpartij), from 2013

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • wetenschappelijk medewerker Instutuut voor Welvaartswetenschappen, Academie voor Wetenschappen van Letland, from 1973 until 1988
  • medewerker Centraal Planbureau van Letland, from 1988 until 1991
  • wetenschappelijk onderzoeker, from 1991 until 1992
  • voorzitter Raad van Bestuur Staatsadviesorgaan voor Economische Ontwikkeling, from 1993 until 1999
  • onderstaatssecretaris van Landbouw, from November 1999 until October 2000
  • staatssecretaris van Landbouw, from 9 October 2000 until 1 January 2007
  • lid Raad van Bestuur Letse Hypotheek- en Landbank, from 2002 until July 2007
  • staatssecretaris van regionale ontwikkeling en lokaal bestuur, from 1 January 2007 until January 2011
  • staatssecretaris van milieubescherming, from January 2011 until 25 October 2011
  • minister van Landbouw, from 25 October 2011 until 22 January 2014 (kabinet-Dombrovskis)
  • minister-president van Letland, from 22 January 2014 until 11 February 2016

5.

Education

Academic education
  • wis- en natuurkunde, Universiteit van Letland te Riga, from 1968 until 1973

Doctorate
  • economische wetenschappen, Universiteit van Letland, 1992