B. (Bohuslav) Sobotka - EU monitor

EU monitor
Sunday, December 15, 2019
calendar

B. (Bohuslav) Sobotka

foto B. (Bohuslav) Sobotka vergrootglas
Source: Europa Nu.

Bohuslav Sobotka (1971) is sinds 29 januari 2014 minister-president van de Tsjechische Republiek. Hij is leider van de Tsjechische sociaaldemocraten. Hij was eerder onder meer minister van Financiën. Sobotka leidt een coalitie van sociaaldemocraten, christendemocraten en van de populistische partij ANO.

in de periode 2014-heden: lid Europese Raad

1.

First name

(Bohuslav)

2.

Personal data

Country
Tsjechië

Place and date of birth
Telnice u Brna, 23 October 1971

Religious views
Rooms-Katholiek

3.

Party/Movement

Party
CSSD (Ceska Strana Socialne Demokraticka, Sociaal-Democratische Partij van Tsjechië)

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • lid Kamer van Afgevaardigden, from 1996 (voor Zuid-Moravië)
  • lid gemeenteraad van Slavkov u Brna (Austerlitz), from 14 November 1998 until 21 October 2010
  • fractievoorzitter CSSD, Kamer van Afgevaardigden, from May 2001 until July 2002
  • minister van Financiën, from 12 July 2002 until 4 September 2006 (kabinetten-Spidla, -Gross en -Paroubek)
  • viceminister-president, from 30 October 2003 until 4 August 2004 (kabinet-Gross)
  • viceminister-president, from 25 April 2005 until 4 September 2006 (kabinet-Paroubek)
  • interim-leider CSSD, 2006
  • fractievoorzitter CSSD, Kamer van Afgevaardigden, from 1 January 2009
  • interim-leider CSSD, from June 2010 until March 2011
  • leider CSSD, from 21 March 2011
  • minister-president Tsjechische Republiek, from 29 January 2014

5.

Education

Academic education
  • rechten, Masaryk Universiteit te Brno, from 1990 until 1995