X. (Xavier) Bettel - EU monitor

EU monitor
Tuesday, November 19, 2019
calendar

X. (Xavier) Bettel

foto X. (Xavier) Bettel vergrootglas
Source: Europa Nu.

Xavier Bettel (1973) is sinds 4 december 2013 minister-president van Luxemburg. Hij werd in 2011 leider van de Luxemburgse liberalen (Democratische Partij). Xavier Bettel was lange tijd advocaat en werd als 26-jarige in 1999 parlementslid. In november 2011 werd hij tot burgemeester van Luxemburg gekozen. Hij vormde na de verkiezingen van 2013 een regering met de sociaaldemocraten.

in de periode 2013-heden: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

First name

Xavier (Xavier)

2.

Personal data

Country
Luxemburg

Place and date of birth
Luxemburg, 3 March 1973

3.

Party/Movement

Party
DP (Demokratesch Partei, Democratische Partij) (liberaal), from 1988

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • advocaat, until November 2011
  • lid Kamer van Afgevaardigden, from June 1999
  • lid gemeenteraad van Luxemburg, from October 1999 until November 2011
  • burgemeester van Luxemburg, from 24 November 2011 until 4 December 2013
  • voorzitter DP, from 29 January 2013
  • minister-president van Luxemburg, minister van communicatie en media en minister van religie, from 4 December 2013

5.

Party political functions

Previous
  • voorzitter DP, afdeling Luxemburg-centrum, from 1991
  • vicevoorzitter JDL (Jong Democraten en Liberalen), from 1994 until 2002

6.

Education

Academic education
  • Europees recht, Universiteit van Nancy
  • zeerecht en kerkelijk recht, Universiteit Aristoteles te Thessaloniki

7.

Miscellaneous

algemeen
  • Was in 1999 met 26 jaar het jongste parlementslid

8.

Family

Marital status
gehuwd met een man, May 2015