Drs. S.M. (Simone) Roos

foto Drs. S.M. (Simone) Roos
© foto Hans Kouwenhoven. Als u deze foto wilt gebruiken voor publicaties etc. kunt u contact opnemen met Hans Kouwenhoven via Hans@hikk.nl of mobiel 06-53520322.
Source: Parlement.com.

Simone Roos (1964) is sinds 11 juni 2018 Griffier van de Tweede Kamer. Eerder werkte zij bij de ministeries van Binnenlandse Zaken, van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, en bij de VNG. In 2005-2009 was zij plaatsvervangend secretaris-generaal van OCW, in 2009-2014 lid van de Raad voor de rechtspraak en in 2014-2018 directeur-generaal Overheidsorganisatie op het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties.

in de periode 2018-heden: Griffier Tweede Kamer

1.

First names

Simone Margreet (Simone)

2.

Personal data

Place and date of birth
Voorburg, 19 December 1964

3.

Main functions and occupations

  • lid Raad voor de rechtspraak, from 1 September 2009 until 1 September 2014
  • directeur-generaal Overheidsorganisatie, ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties, from 1 September 2014 until 11 June 2018 (tevens locosecretaris-generaal)
  • Griffier Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 11 June 2018 (beëdigd 7 juni 2018)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

5.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.