(María Soraya) Rodríguez Ramos - EU monitor

EU monitor
Tuesday, February 25, 2020
calendar
foto (María Soraya) Rodríguez Ramos vergrootglas
bron: Europees Parlement

María Soraya Rodríguez Ramos is a member of the European Parliament since 2 July 2019 for the "Ciudadanos – Partido de la Ciudadanía" as a non-attached member. Previously, Rodríguez Ramos was MEP from 20 July 1999 to 31 March 2004. Rodríguez Ramos is elected on behalf of Spain.

1.

Personal data

Name and surname

María Soraya Rodríguez Ramos

Country

Spain

Contact

soraya.rodriguezramos@europarl.europa.eu

2.

Political affiliation

National party

Ciudadanos – Partido de la Ciudadanía