(Isabelle) Thomas - EU monitor

EU monitor
Monday, June 1, 2020
calendar

(Isabelle) Thomas

Isabelle Thomas (1961) was a member of the European Parliament from 16 May 2012 to 1 July 2019 as an independent member, and was aligned with the Progressive Alliance of Socialists and Democrats. She took seat in Parliament on behalf of France.

1.

Personal data

Name and surname

Isabelle Thomas

Date of birth

26 November 1961 (Blanc-Mesnil)

Country

France

2.

Political affiliation

European political group

Progressive Alliance of Socialists and Democrats

This biography has been updated until July  1, 2019.