Mr.Drs. R.E. (Roald) van der Linde

foto Mr.Drs. R.E. (Roald) van der Linde
bron: Website VVD.nl
Source: Parlement.com.

Tussen 2012 en 2021 (met onderbreking van een half jaar) een gedegen Tweede Kamerlid voor de VVD, dat zich bezighield met dossiers op het gebied van financiële markten, financieel toezicht, staatsdeelnemingen, AOW en het pensioenstelsel. Had ook enige tijd burgemeestersbenoemingen en regelingen voor politieke ambtsdragers in zijn portefeuille. Werkte eerder als ambtenaar op het ministerie van Financiën (projectleider team ABN AMRO) en als ambassademedewerker in Washington en was later director van Netherlands Financial Investments. Keurige, vriendelijke afgevaardigde en onversneden liberaal. Is sinds mei 2021 wethouder van Amersfoort.

VVD
in de periode 2012-2021: lid Tweede Kamer

1.

First names

Roald Erwin (Roald)

2.

Personal data

Place and date of birth
Rotterdam, 22 November 1968

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 1982

4.

Main functions and occupations

  • director NLFI (Netherlands Financial Investments), from 2011 until November 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 8 November 2012 until 23 March 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 7 September 2017 until 31 March 2021
  • wethouder (belast met mobiliteit en sport) van Amersfoort, from 25 May 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • secretaris Stichting voor Politiek-Wetenschappelijk Onderzoek, from 16 November 2017

Previous (2/6)
  • lid bestuur Nibud (Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting), from 2013 until 2014
  • voorzitter Stichting "Vrienden Van Nellefabriek", from 1 January 2014 until 1 January 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
ondervoorzitter vaste commissie voor Infrastructuur en Milieu (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 5 October 2016 until 23 March 2017

Honorary positions
lid Raad van Aanbeveling 'Pensioenpoort' (periodieke bijeenkomst van pensioenprofessionals in Nieuwspoort), from 12 February 2018

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/3)
  • Bracht in 2016 samen met Ybeltje Berckmoes een initiatiefnota uit over beschermd wonen (34.601)
  • Diende in 2017 samen met Ronald van Raak (SP), Wouter Koolmees (D66), Roos Vermeij (PvdA), Madeleine van Toorenburg (CDA) en Ronald van Vliet een initiatiefwetsvoorstel in tot wijziging van de Wet op de parlementaire enquête 2008 in verband met de evaluatie van die wet (34.683)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until February 15, 2021.