Drs. T. (Tunahan) Kuzu

foto Drs. T. (Tunahan) Kuzu
Source: Parlement.com.

Tunahan Kuzu (1981) is Tweede Kamerlid voor DENK. Tussen september 2012 tot november 2014 maakte hij deel uit van de PvdA-fractie, waarna hij samen met Selcuk Öztürk i een fractie vormde. Zij richtten in 2015 de beweging DENK op, waarvan hij fractievoorzitter (tot 21 maart 2020) en in 2017 lijsttrekker was. De heer Kuzu is geboren in Istanbul en groeide op in Maassluis. Hij was zelfstandig adviseur publieke sector bij adviesbureau 'Beproefd Recept'. Hij was in 2008-2012 gemeenteraadslid in Rotterdam, was dat opnieuw in maart-juli 2018 en is dat nu sinds maart 2022. De heer Kuzu is als Kamerlid onder meer woordvoerder buitenlandse zaken, defensie, volksgezondheid, welzijn en sport. Verder is hij voorzitter van de commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid.

PvdA, groep-Kuzu/Öztürk (ex-PvdA), DENK
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK, politiek leider

1.

First name

Tunahan (Tunahan)

2.

Personal data

Place and date of birth
Istanbul (Turkije), 5 June 1981

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • PvdA (Partij van de Arbeid), until November 2014
  • DENK, from 9 February 2015

National political party
fractie Groep-Kuzu/Öztürk (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 14 November 2014 until 23 March 2017

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 20 September 2012
  • fractievoorzitter Groep-Kuzu/Öztürk, Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 18 November 2014 until 23 March 2017
  • fractievoorzitter DENK Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017 until 23 April 2018 (tijdelijk teruggetreden)
  • lid gemeenteraad van Rotterdam, from 29 March 2018 until 6 July 2018
  • fractievoorzitter DENK Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 2 September 2018 until 21 March 2020
  • lid gemeenteraad van Rotterdam, from 30 March 2022

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • lid Raad van Advies Stichting Donavita, from 1 October 2014

Previous
  • lid Raad van Bestuur Stichting Kraamzorg EBE, until 1 July 2012

Derived functions
  • lid ondervragingscommissie naar ongewenste beïnvloeding van maatschappelijke en religieuze organisaties in Nederland (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 12 February 2019 until 12 January 2021
  • voorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 9 February 2022

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • In de Tweede Kamer hield hij zich als lid van de PvdA-fractie vooral bezig met beleid op het gebied van GGZ, maatschappelijke opvang, verslavingszorg, armoede en schuldhulpverlening
  • Diende in 2013 een initiatiefwetsvoorstel in over het waarborgen van de beschikbaardheid van geneesmiddelen tegen een redelijke prijs (maximumprijzen en aanscherping rekensystematiek). In 2015 werd Otwin van Dijk (PvdA) medeverdediger en eerste ondertekenaar van het voorstel. (33.703)

9.

Miscellaneous

algemeen (3/7)
  • Kwam in 2016 tijdens de regeling van werkzaamheden in aanvaarding met Voorzitter Arib toen hij vroeg om vanwege het Suikerfeest geen stemmingen te houden. Hij kreeg daarvoor geen steun. De Voorzitter was ontstemd dat hij fragmenten van de bijdragen van andere leden in een debat een dag eerder over het zelfde onderwerp op YouTube had geplaatst. Zij noemde dat een Kamerlid onwaardig.
  • Kwam op 8 november 2017 in conflict met voorzitter Arib toen hij haar verweet door vermoeidheid geïrriteerd te zijn. Hij kreeg daarop niet het woord om een punt van orde te maken.
  • Legde in april 2018 het fractievoorzitterschap tijdelijk neer, om - naar werd gezegd - mee te helpen aan de lokale opbouw van de partij. In maart 2020 maakte de partij bekend dat een buitenechtelijke verhouding daarvoor de echte reden was geweest. Die verhouding paste volgens het partijbestuur niet bij de kernwaarden van DENK.

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.