Drs. H. (Henk) Nijboer

foto Drs. H. (Henk) Nijboer
bron: Flickr / Partij van de Arbeid
Source: Parlement.com.

Henk Nijboer (1983) is vanaf 20 september 2012 lid van de Tweede Kamerfractie van de PvdA i. Hij was ambtenaar op het ministerie van Financiën. In 2003-2007 was hij lid van Provinciale Staten van Groningen. Verder was hij in Leiden wetenschappelijk onderzoeker naar gedragseconomie en de sociale zekerheid. De heer Nijboer is woordvoerder financiën, wonen, ruimtelijke ordening en gaswinning. Verder was in 2017-2018 voorzitter van de parlementaire ondervragingscommissie fiscale constructies en in juni 2018-oktober 2022 lid van het Presidium i.

PvdA
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer

1.

First name

Henk (Henk)

2.

Personal data

Place and date of birth
Groningen, 31 March 1983

3.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Main functions and occupations

  • onderzoeker Onderzoeksprogramma Hervorming Sociale Zekerheid, Universiteit Leiden, from May 2007 until September 2012 (promotieonderzoek)
  • coördinerend beleidsmedewerker, directie AFEP (Algemene Financiële en Economische Politiek), ministerie van Financiën, from November 2008 until September 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 20 September 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous
  • lid medezeggenschapsdeelraad locatie Wessel GansfortCollege, Christelijke Scholengemeenschap Groningen, from 1999 until 2001
  • lid Coöperatiebestuur pensioenfonds PGGM, from 2007 until 2012 (namens ABVAKABO FNV)

Derived functions (2/5)
  • lid werkgroep Herziening reglement van orde (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 13 March 2018 until February 2021
  • rapporteur OESO-akkoord over belastingheffing voor multinationals (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 9 February 2022

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/13)
  • Diende in 2022 samen met Mahir Alkaya (SP), Lammert van Raan (PvdD) en Nilüfer Gündogan (lid-Gündogan) een initiatiefwetsvoorstel in over het vergroten van transparantie bij de ontbinding van rechtspersonen (36.172)
  • Diende in 2022 samen met Pieter Grinwis (CU) een initiatiefwetsvoorstel in over het afschaffen van tijdelijke huurcontracten (Wet vaste huurcontracten) (36.195)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Werd in april 2022 bij de verkiezingen van een nieuwe fractievoorzitter verslagen door Attje Kuiken
  • Stapte in oktober 2022 uit het Kamerpresidium, omdat hij - ook door partijgenoten - werd aangesproken op zijn rol bij het instellen van een onderzoek tegen zijn fractiegenoot Arib
 

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until January 27, 2021.