Dr. E.E.W. (Eppo) Bruins

foto Dr. E.E.W. (Eppo) Bruins
bron: Website Christenunie.nl / Foto: Ruben Timman
Source: Parlement.com.

Gepromoveerde natuurkundige in de Tweede Kamerfractie van de ChristenUnie, waarvan hij vijf jaar deel uitmaakte. Was voor hij Kamerlid werd directeur van de Technologiestichting STW, voorzitter van ForumC, het christelijk forum voor geloof, wetenschap en samenleving, en tot 2016, hoofdredacteur van het blad van het wetenschappelijk instituut van de ChristenUnie. In de Kamer woordvoerder financiën, economische zaken (innovatie, ondernemerschap, bedrijfslevenbeleid), sociale zaken, onderwijs en luchtvaart. Werkte als Kamerlid zowel met collega's binnen als buiten de coalitie samen op het gebied van duurzaamheid en sociaal beleid.

ChristenUnie
in de periode 2015-2021: lid Tweede Kamer

1.

First names

Eppo Egbert Willem (Eppo)

2.

Personal data

Place and date of birth
Apeldoorn, 19 September 1969

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • CDA (Christen-Democratisch Appel), until 2011
  • ChristenUnie, from 2011

4.

Main functions and occupations

  • instituutsmanager LION (Leids Instituut voor Onderzoek in de Natuurkunde), from February 2004 until 1 January 2007
  • directeur Technologiestichting STW, from 1 May 2008 until 1 December 2015
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 2 December 2015 until 31 March 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/5)
  • lid Adviescommissie Stichting 'Health in Slums', from 1 December 2015
  • voorzitter Elisabeth Henderson Stichting, from 11 December 2018

Previous (2/10)
  • lid Raad van Toezicht Leidse Instrumentenmakers School, from September 2012 until December 2015
  • lid Raad van Advies Keygene N.V., from January 2013 until December 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
lid parlementaire ondervragingscommissie Fiscale constructies (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 30 November 2016 until 25 September 2018

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/6)
  • Bracht in 2020 samen met Bart Snels (GL), Joost Sneller (D66) en Evert-Jan Slootweg (CDA) een initiatiefnota uit over verduurzaming van de financiële sector ('Van oliedom naar gezond verstand') (35.446)
  • Bracht in 2020 samen met Evert-Jan Slootwegf (CDA) een initiatiefnota uit over meer oog voor de Voedselbank (35.609)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until March  8, 2021.