M. (Mariano) Rajoy Brey - EU monitor

EU monitor
Sunday, December 15, 2019
calendar

M. (Mariano) Rajoy Brey

foto M. (Mariano) Rajoy Brey vergrootglas
Source: Europa Nu.

Mariano Rajoy Brey (1955) was van 20 december 2011 tot 1 juni 2018 minister-president van Spanje. Hij was in 2004-2018 voorzitter van de centrumrechtse Volkspartij (Partido Popular). Eerder was hij onder meer viceminister-president, minister van Binnenlandse Zaken en minister van Onderwijs en Cultuur in de kabinetten-Aznar. Hij begon zijn loopbaan als lokaal en regionaal bestuurder in Galicië.

in de periode 2011-2018: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

First name

Mariano (Mariano)

2.

Personal data

Country
Spanjë

Place and date of birth
Santiago de Compestella, 27 March 1955

3.

Party/Movement

Party
  • AP (Alianca Popular, Volksalliantie), until 1989
  • PP (Partido Popular, Volkspartij) (centrumrechts, christendemocratisch)

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • ambtenaar kadaster
  • lid wetgevende vergadering Galicië, from 20 October 1981 until 1982
  • directeur-generaal voor institutionele relaties, regionaal bestuur van Galicië, from 1982 until June 1986
  • lid gemeenteraad van Pontevedra, from 11 June 1983 until November 1986
  • lid Congres van Afgevaardigden (Cortes), from 22 June 1986 (in 1986-2004 voor district Pontevedra, sinds 2004 voor district Madrid)
  • president raad van Pontevedra, from July 1986 until July 1991 (gekozen 11 juni)
  • vicepresident regionaal bestuur van Galicië, from November 1986 until September 1987
  • minister van Openbare Administratie, from 4 May 1996 until 20 January 1999 (kabinet-Aznar I)
  • minister van Onderwijs en Cultuur, from 20 January 1999 until 27 April 2000 (kabinet-Aznar I)
  • viceminister-president en minister in het kabinet van de minister-president, from 27 April 2000 until 3 September 2003 (kabinet-Aznar II)
  • minister van Binnenlandse Zaken, from 27 February 2001 until 9 July 2002 (kabinet-Aznar II)
  • secretaris-generaal Partido Popular, from 2003 until 2004
  • voorzitter Partido Popular, from 15 October 2004 until 1 June 2018
  • minister-president van Spanjë, from 20 December 2011 until 1 June 2018

5.

Education

Academic education
  • bestuursrecht, Universiteit van Santiago de Compostela, until 1979

6.

Family

Marital status
gehuwd

Children
2 zonen