E. (Enda) Kenny TD - EU monitor

EU monitor
Tuesday, October 15, 2019
calendar

E. (Enda) Kenny TD

Source: Europa Nu.

Enda Kenny (1951) was van 9 maart 2011 tot 14 juni 2017 minister-president van Ierland. Hij was sinds 2002 leider van de christendemocratische partij Fine Gael, dat na de verkiezingen een coalitie vormde met de sociaaldemocratische Labour Party. Kenny was onderwijzer en volgde in november 1975 zijn vader op als parlementslid. Hij was met 24 jaar toen het jongste lid. In het kabinet-Bruton was hij minister voor Toerisme en Handel.

in de periode 2011-2017: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

First name

Enda (Enda)

2.

Personal data

Country
Ierland

Place and date of birth
Castlebar (Mayo, Ierland), 24 April 1951

3.

Party/Movement

Party
Fine Gael (Ierse volk, christendemocratisch)

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • onderwijzer
  • lid parlement (Dail) voor Mayo, vanaf 1997 voor Mayo-West, from November 1975
  • staatssecretaris voor Jeudzaken, from 1986 until 1987
  • minister voor Toerisme Handel, from 15 December 1994 until 6 June 1997 (kabinet-Bruton)
  • leider Fine Gael, from 5 June 2002 until 2 June 2017 (in 2002-2011 oppositieleider)
  • taoiseach (minister-president) van Ierland, from 9 March 2011 until 14 June 2017

5.

Other positions

Previous
  • lid British-Irish Parliamentary Association, from 1983
  • vicevoorzitter EVP (Europese Volkspartij)
  • voorzitter GAA (Gaelic Athletic Assiociation)

6.

Education

Secondary education
  • Saint Patrick's National School te Cornanool
  • Saint Gerald's College te Castlebar

Higher education
  • Saint Patrick's College of Education te Dublin

Academic education
  • University College Galway

7.

Miscellaneous

algemeen
  • Was in het parlement aanvankelijk woordvoerder jeugdzaken en sport en na 1987 woordvoerder cultuur en onderwijs. Was korte tijd Chief Whip van zijn fractie.
  • Voerde zijn partij in 2011 naar een overwinning, waarbij met 76 zetels de beste uitslag in haar bestaan werd behaald

Private life
  • Was actief Gaelic football-speler
  • Zijn vader was parlementslid
  • Volgde zijn vader na diens overlijden op als afgevaardigde voor Mayo. Hij was toen met 24 jaar het jongste parlementslid.

8.

Family

Marital status
gehuwd, 1992