P. (Peter) Schalk

foto P. (Peter) Schalk
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website sgp.nl / Cees van der Wal
Source: Parlement.com.

Peter Schalk (1961) is sinds 9 juni 2015 Eerste Kamerlid voor de SGP i. Tevens is hij fractievoorzitter. De heer Schalk was vijfentwintig jaar bestuurder (Raad van Bestuur) van de Reformatorisch Maatschappelijke Unie, een belangenorganisatie voor werknemers, werkgevers en zelfstandigen die Bijbelse principes als uitgangspunt voor haar activiteiten heeft. Daarvoor werkte hij in het onderwijs.

SGP
in de periode 2015-heden: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

Personal data

Surnames
(Peter)

Place and date of birth
Nieuw-Vennep (gem. Haarlemmermeer), 7 June 1961, remark: Nieuw-Vennep, zeer waarschijnlijk

2.

Party/Movement

Party/Parties
SGP (Staatkundig-Gereformeerde Partij)

3.

Main functions and occupations

  • directeur Prot.Chr. basisschool "De Wegwijzer" te Berkenwoude, from 1987 until 1994
  • directeur RMU (Reformatorisch Maatschappelijke Unie), from September 1994 until 2008
  • bestuurder (Raad van Bestuur) RMU (Reformatorisch Maatschappelijke Unie), from 2008 until January 2020
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 9 June 2015
  • fractievoorzitter SGP Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 9 June 2015
  • zelfstandig adviseur "Met Tact", from 2020

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Other positions

Current (2/8)
  • lid deputaatschap Zending, Gereformeerde Gemeenten, from 1 March 2022
  • lid Raad van Toezicht Christelijke Hogeschool Ede, from 1 January 2023

Previous (2/13)
  • informateur collegevorming gemeente Ede, March 2018
  • lid Spiegelgroep Adviseur "Met Tact", from October 2020 until 1 January 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • lid College van Senioren (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 9 June 2015 until 13 June 2023
  • lid College van fractievoorzitters (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 13 June 2023

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Extended version

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.