Prof.Dr. N.J. (Nico) Schrijver

foto Prof.Dr. N.J. (Nico) Schrijver
Foto: Lex Draijer
Source: Parlement.com.

Nico Schrijver (1954) is sinds 1 september 2017 staatsraad bij de Afdeling advisering van de Raad van State. Van 7 juni 2011 tot 1 september 2017 was hij Eerste Kamerlid voor de PvdA. Hij is hoogleraar internationaal publiekrecht in Leiden, wetenschappelijk directeur van het Grotius Centre en lid van de Koninklijke Nederlandse Academie van Wetenschappen. Verder maakt hij deel uit van diverse VN-organen op het gebied van mensenrechten en volkenrecht. De heer Schrijver was eerder voorzitter van de Evert Vermeer Stichting, de PvdA-organisatie voor internationale samenwerking. In de Eerste Kamer was hij voorzitter van de vaste commissie Buitenlandse Zaken, Defensie en Ontwikkelingssamenwerking.

PvdA
in de periode 2011-heden: lid Eerste Kamer, lid Raad van State

1.

First names

Nicolaas Jan (Nico)

2.

Personal data

Place and date of birth
Warmenhuizen, 21 May 1954

3.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Main functions and occupations

  • hoogleraar internationaal publiekrecht, Vrije Universiteit te Amsterdam, from 1 September 1997 until 1 March 2005
  • honorair hoogleraar internationaal recht, ISS (Institute of Social Studies) te 's-Gravenhage, from 1998
  • hoogleraar internationaal publiekrecht, Grotius Centre for International Legal Studies, Universiteit Leiden, from 1 March 2005
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 7 June 2011 until 1 September 2017
  • staatsraad, Afdeling advisering (Raad van State), from 1 September 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/6)
  • gasthoogleraar Vrije Universiteit Brussel
  • lid arbitragepanel Handels- en samenwerkingsakkoord EU-VK, from January 2020

Previous (2/27)
  • lid Nederlandse delegatie COSAC te Riga, 1 en 2 februari 2015
  • voorzitter sectie rechtswetenschappen Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen (KNAW) en secretaris KNAW-commissie Vrijheid van Wetenschapsbeoefening

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • vicevoorzitter vaste commissie voor Europese Samenwerkingsorganisaties (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 21 June 2011 until 1 September 2017
  • voorzitter vaste commissie voor Buitenlandse Zaken, Defensie en Ontwikkelingssamenwerking (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 16 June 2015 until 1 September 2017

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Voerde in de Eerste Kamer ook het woord bij de behandeling van het wetsvoorstel invoering mestverwerkingsplicht

9.

Miscellaneous

Private life
Promoveerde bij prof. B.V.A. Röling

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.