D.W.D. (David) Cameron - EU monitor

EU monitor
Wednesday, October 16, 2019
calendar

D.W.D. (David) Cameron

foto D.W.D. (David) Cameron vergrootglas
Source: Europa Nu.

David Cameron (1966) was van 11 mei 2010 tot 13 juli 2016 minister-president van het Verenigd Koninkrijk. Hij was sinds 2005 leider van de Conservatieven. De heer Cameron studeerde in Oxford en werkte enige tijd bij de Conservatieve Partij, onder meer als adviseur van de ministers van financiŽn en Binnenlandse Zaken. Later werkte hij bij een mediaconcern. In 2001 werd de heer Cameron lid van het Lagerhuis en in 2004 kwam hij in het schaduwkabinet. Hij leidde in 2010-2015 een coalitie van Conservatieven en Liberaal-Democraten. Na het verloren Brexit-referendum maakte hij zijn vertrek bekend.

in de periode 2010-2016: regeringsleider/staatshoofd EU-land, deelnemer G8-top

1.

First names

David William Donald (David)

2.

Personal data

Country
Verenigd Koninkrijk

Place and date of birth
Londen, 9 October 1966

3.

Party/Movement

Party
Conservative Party (Conservatieve Partij, centrumrechts)

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • medewerker wetenschappelijk instituut, Conservative Party, from 1988 until 1993
  • campagnemedewerker van John Major, 1992
  • speciaal adviseur van minister van FinanciŽn John Lamont, 1993
  • speciaal adviseur van minister van Binnenlandse Zaken Michael Howard, from 1993 until July 1994
  • directeur Corporate Affairs "Carlton Communications", from July 1994 until February 2001
  • lid Lagerhuis, from 7 June 2001 (voor het district Witney in Oxfordshire)
  • lid schaduwkabinet, belast met beleidscoŲrdinatie, from June 2004 until February 2005
  • schaduwminister van Onderwijs en Vaardigheden, from February 2005 until August 2005
  • leider van de Conservatives, from 6 December 2005 until 13 July 2016
  • minister-president van het Verenigd Koninkrijk van Groot-BrittanniŽ en Noord-Ierland, from 11 May 2010 until 13 July 2016 (tevens First Lord of the Treasury en minister voor Ambtenarenzaken)

5.

Party political functions

Previous
  • ondervoorzitter Conservative Party, from June 2003 until December 2005

6.

Education

Secondary education
  • Eton College, until December 1984

Academic education
  • filosofie, politicologie en economie (BA), "Brasenose College", Oxford University, from 1985 until 1988

7.

Miscellaneous

Miscellaneous information
  • Hij werd verslagen bij de parlementsverkiezingen in 1997 in het district Stafford
  • Hij was de jongste Britse premier in tweehonderd jaar

Private life
  • Na zijn middelbareschooltijd was hij enige tijd medewerker voor het Conservatieve Lagerhuislid Tim Rathbone en werkte hij enige tijd in Hong Kong. Ook bezocht hij de Sovjet-Unie.
  • Zijn vader was makelaar
  • De familie Cameron kwam oorspronkelijk uit Schotland

8.

Family

Marital status
gehuwd

Children
1 zoon en 2 dochters (tweede, oudste zoon overleed op 6-jarige leeftijd)