A. (André) Bosman - EU monitor

EU monitor
Wednesday, November 20, 2019
calendar

A. (André) Bosman

foto A. (André) Bosman vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

André Bosman (1965) is sinds 17 juni 2010 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD i. Hij was vlieginstructeur bij de Koninklijke Luchtmacht en was eerder vluchtcommandant en squadronvlieger. Hij werkte onder meer als liason officier op het hoofdkwartier van ISAF in Kaboel. De heer Bosman was voor de VVD bestuurlijk actief in Zeeland. Hij is defensiewoordvoerder (incl. verlenging van internationale missies) en woordvoerder Koninkrijksrelaties. Sinds november 2016 is hij voorzitter van de vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid.

VVD
in de periode 2010-heden: lid Tweede Kamer

1.

First name

André (André)

2.

Personal data

Place and date of birth
Maarn, 20 January 1965

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Main functions and occupations

  • liason officier, Hoofdkwartier ISAF (International Security Assistance Force) te Kaboel (Afghanistan), 2006
  • vlieginstructeur T38C te Sheppard Luchtmachtbasis (Texas, VS), from 2009 until June 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 June 2010

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/15)
  • voorzitter Nederlandse delegatie Interparlementaire Beneluxraad
  • lid Raad van Toezicht Mondia Scholengroep, from January 2015 until 18 February 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • voorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 30 November 2016 until 22 November 2017
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 22 November 2017

Honorary positions (2/4)
  • lid Comité van Aanbeveling Engergiepoort, from June 2015
  • lid Comité van Aanbeveling Bevrijdingsmuseum te Nieuwdorp, from January 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/3)
  • Bracht in 2013 samen met Ronald van Raak (SP) een initiatiefnota uit over het Nederlandse Gemenebest: het Koninkrijk der Nederlanden van de toekomst. Dit gemenebest moet bestaan uit de gelijkwaardige soevereine landen Nederland, Curaçao, Aruba en Sint Maarten. (33.689)
  • Diende in 2019 een initiatiefwetsvoorstel in over wijziging van het Statuut van het Koninkrijk waardoor Curaçao en Sint Maarten zelfstandig kunnen kiezen voor beëindiging van de in het Statuut neergelegde rechtsorde (35.119)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.