Mr. R.A. (Rik) Janssen

foto Mr. R.A. (Rik) Janssen
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Source: Parlement.com.

Rik Janssen (1957) is sinds 11 juni 2019 lid van de SP-Eerste Kamerfractie. Hij verving van 11 januari tot 14 april 2011 in de SP-Tweede Kamerfractie Sadet Karabulut i, die toen met zwangerschaps- en bevallingsverlof was. Rik Janssen was zelfstandig horecaondernemer in Scheveningen en justitiemedewerker van de SP-Tweede Kamerfractie. In 2011-2019 was hij lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Als Eerste Kamerlid houdt de heer Janssen zich bezig met justitie en veiligheid, infrastructuur.en waterstaat, landbouw en natuur en cultuur.

SP
in de periode 2011-heden: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

1.

First names

Rik Arend (Rik)

2.

Personal data

Place and date of birth
Arnhem, 30 December 1957

3.

Party/Movement

Party/Parties
SP (Socialistische Partij)

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 12 January 2011 until 14 April 2011
  • lid Gedeputeerde Staten (belast met onder meer milieu, bodemsanering, water en vervoer over water, cultureel erfgoed) van Zuid-Holland, from 27 May 2015 until 11 June 2019
  • eigenaar Rik Janssen Advies
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 11 June 2019

temporary replacement MP
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 11 januari tot 14 april 2011 Sadet Karabulut als Tweede Kamerlid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/4)
  • (gast)medewerker Universiteit Leiden, from 17 September 2019
  • lid Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

Private life
Ging na een auto-ongeluk in 1998, waarbij hij een hersenbeschadiging opliep, rechten studeren om te revalideren

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.