Drs. A.A.H. (Anja) Hazekamp - EU monitor

EU monitor
Saturday, January 16, 2021
calendar

Drs. A.A.H. (Anja) Hazekamp

foto Drs. A.A.H. (Anja) Hazekamp vergrootglas
bron: European Parliament 2019
Source: Parlement.com.

Anja Hazekamp (1968) is sinds 1 juli 2014 lid van het Europees Parlement. Zij maakt deel uit van de Confederale fractie Europees Unitair Links/Noord Groen Links. Mevrouw Hazekamp is lid en vicevoorzitter van de commissie milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid. Zij was lijsttrekker van de Partij voor de Dieren i bij de Europese verkiezingen. In 2012 verving zij in de Tweede Kamer enkele weken Marianne Thieme i die met zwangerschapsverlof was. Mevrouw Hazekamp is biologe en werkte bij diverse organisaties op het gebied van dierenbescherming, zoals de Dierenbescherming en de Zeehondencrèche Lenie 't Hart. Sinds 2009 was zij senior beleidsadviseur bij Stichting AAP. Van 2007 tot 2014 was mevrouw Hazekamp Statenlid in Groningen.

PvdD
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer, lid Europees Parlement

1.

First names

Antje Anna Helena (Anja)

2.

Personal data

Place and date of birth
Ter Apelkanaal (gem. Vlagtwedde), 21 January 1968

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • GroenLinks, until 2007
  • Partij voor de Dieren

European Parliamentary Group
Confederale fractie Europees Unitair Links/Noord Groen Links

4.

Main functions and occupations

  • lid Provinciale Staten van Groningen, from 15 March 2007 until 25 June 2014
  • senior beleidsadviseur preventie, Stichting AAP, from April 2009 until 1 July 2014 (in de periode januari-mei 2012 non-actief)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 24 January 2012 until 14 May 2012
  • lid Europees Parlement, from 1 July 2014

temporary replacement MP
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 24 januari tot 14 mei 2012 Marianne Thieme als Tweede Kamerlid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • ambassadeur Voedselbank Groningen, from 18 May 2018

Previous (2/5)
  • penningmeester VOND (Vereniging van Opvangcentra voor Niet-gedomesticeerde Dieren), from 2007 until 2009
  • penningmeester Vereniging 'Wilde Dieren de Tent Uit', from 2009 until December 2012

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the European Parliament


Activities on European affairs (2/8)
  • Mede-initiatiefnemer en schaduwrapporteur van een speciale commissie naar de toelatingsprocedure van de EU voor pesticiden
  • Voorzitter parlementaire intergroep voor dierenwelzijn, from 20 September 2019

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.