K. (Karen) Gerbrands

foto K. (Karen) Gerbrands
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Uit de zorgsector afkomstig Tweede Kamerlid voor de PVV. Was lid in de periodes 2010-2012, 2015 en 2017-2018. Voor zij de politiek inging, werkzaam als verpleegkundige in onder meer de thuiszorg en verpleeghuizen. Werd in 2009 medewerker zorg van de PVV-Tweede Kamerfractie en zou zich als Kamerlid ook vooral met de zorgonderwerpen bezighouden, zoals ziekenhuizen, zorgtopinkomens, ambulancezorg en verzekering. Sprak daarnaast onder meer enkele keren over landbouw, visserij en natuur. Vertrok als Kamerlid uit teleurstelling over de wijze waarop de PVV was omgegaan met de zelfdoding van haar partijgenoot en vriendin Willie DilleĀ i. In maart-juni 2010 was zij raadslid in Den Haag en sinds maart 2014 is zij dat opnieuw.

PVV
in de periode 2010-2018: lid Tweede Kamer

1.

First name

(Karen)

2.

Personal data

Place and date of birth
's-Gravenhage, 29 August 1967

3.

Party/Movement

Party/Parties
PVV (Partij voor de Vrijheid)

4.

Main functions and occupations

  • lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, from 11 March 2010 until 17 June 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 June 2010 until 20 September 2012
  • lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, from 27 March 2014
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 13 January 2015 until 5 May 2015
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017 until 12 December 2018

temporary replacement MP
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 13 januari tot 5 mei 2015 Fleur Agema als Tweede Kamerlid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • voorzitter bestuur Stichting "Vrienden logeergezin Willie", from 2015 (opvanghuis voor gehandicapte kinderen van Willie Dille)

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • In de periode 2010-2012 hield zij zich onder meer bezig met het (curatieve) zorgbeleid en met beleid rond voedselkwaliteit
 

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.