Drs. W. (Wassila) Hachchi

foto Drs. W. (Wassila) Hachchi
Source: Parlement.com.

Talentvolle D66-politica, die door haar overhaaste vertrek naar de Verenigde Staten in 2016 echter veel commotie en vragen opriep. Kwam in 2010 voor D66 in de Tweede Kamer en hield zich met name bezig met defensie, lucht- en scheepvaart en Koninkrijksrelaties. Was ook lid van de parlementaire enquêtecommissie woningcorporaties. Na haar studie bedrijfskunde had zij een officiersopleiding bij de Koninklijke Marine gevolgd en daarna was zij officier Logistieke Dienst. Was vervolgens ambtenaar op het ministerie van Economische Zaken en hoofd planning en controle bij de Commando DienstenCentra van het ministerie van Defensie. In 2007 Jonge Ambtenaar van het Jaar.

D66
in de periode 2010-2016: lid Tweede Kamer

1.

First name

Wassila (Wassila)

2.

Personal data

Place and date of birth
Rotterdam, 6 January 1980

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • D66 (Democraten 66), from 2006 until April 2016
  • D66 (Democraten 66), from October 2018

4.

Main functions and occupations

  • hoofd Planning & Control, Commando DienstenCentra, ministerie van Defensie, from 2009 until June 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 June 2010 until 20 January 2016
  • zelfstandig coach/trainer

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

Current
  • voorzitter 'Dialogue Digital', online internationaal platform voor dialoog, from May 2015

Previous (2/5)
  • lid Parlementaire Assemblee van de NAVO, until January 2016
  • eigenaar 'Dialogue Digital', online internationaal platform voor dialoog, from 6 May 2014 until May 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/3)
  • lid parlementaire enquêtecommissie Woningcorporaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 16 April 2013 until 21 April 2015
  • lid tijdelijke commissie Onderzoek Breed welvaartsbegrip (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 6 October 2015 until 20 January 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Miscellaneous

algemeen
  • Werd in januari 2008 gekozen tot Jonge Ambtenaar van het Jaar (2007)
  • Actief in Platform Internationale Veiligheid en Defensie van D66
  • Werd in januari 2016 lid van het campagneteam Hillary Clinton, Democratisch kandidaat presidentschap VS

Private life
Zij groeide op in Breda

8.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.