B.M. (Bojko) Borisov - EU monitor

EU monitor
Tuesday, December 10, 2019
calendar

B.M. (Bojko) Borisov

Source: Europa Nu.

Bojko Borisov (1959) was van november 2014 tot januari 2017 minister-president van Bulgarije. Eerder was hij dat in 2009-2013. Hij was voorheen beveiliger, politiechef en staatssecretaris van Binnenlandse Zaken en in 2004-2009 burgemeester van Sofia. Borisov was ook trainer van het nationale karate-team van Bulgarije. In 2006 richtte hij de beweging 'Burgers voor een Europese Ontwikkeling van Bulgarije' op. Na winst bij de parlementsverkiezingen in 2009 vormde hij een kabinet van GERB met een coalitie van conservatieve partijen en twee nationalistische partijen.

in de periode 2009-2017: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

First names

Bojko Metodiev (Bojko)

2.

Personal data

Country
Bulgarije

Place and date of birth
Banjka, 13 June 1959

3.

Party/Movement

Party
  • Nacionalno Dvizenie Simeon Vtori, Nationale Beweging van Simeon II (liberaal)
  • GERB (Grazdani za Ewropejsko Razwitie na Balgaria, Burgers voor een Europese Ontwikkeling van Bulgarije) (centrum-rechts, christendemocratisch)

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • ambtenaar ministerie van Binnenlandse Zaken, from 1982 until 1990
  • trainer Bulgaarse nationale karate-team
  • eigenaar bedrijf voor persoonsbescherming (Ipon-1), from 1991
  • hoofd nationale politie en staatssecretaris van Binnenlandse Zaken, from 2001
  • lid parlement, 2004
  • burgemeester van Sofia, from 2004 until July 2009
  • minister-president van Bulgarije, from 27 July 2009 until 13 March 2013
  • minister-president van Bulgarije, from 7 November 2014 until 27 January 2017

Military rank (officer)
luitenant-generaal

5.

Education

Higher education
  • Academie van het Bulgaarse ministerie van Binnenlandse Zaken

6.

Miscellaneous

algemeen
  • In maart 2006 oprichter van de beweging GERB, waaruit in december 2006 een gelijknamige partij ontstond