K.L.G.E. (Karel) De Gucht

foto K.L.G.E. (Karel) De Gucht
Source: Europa Nu.

Karel De Gucht (1954) was van juli 2009 tot 1 november 2014 lid van de Europese Commissie. In de Commissie-Barroso II (2010-2014) was hij belast met handel. Daarvoor had hij een half jaar de portefeuille ontwikkeling en humanitaire hulp. De Gucht was lid van het Europees Parlement, van het Vlaams Parlement en van de Belgische Kamer van Volksvertegenwoordigers. Sinds 2004 is hij minister van Buitenlandse Zaken en in december 2008 werd hij vicepremier. De Gucht, die tevens advocaat en burgemeester van Berlare is, was lange tijd voorzitter van de Vlaamse liberale partij Open VLD.

in de periode 2009-2014: lid Europees Parlement, lid Europese Commissie

1.

First names

Karel Lodewijk Georgette Emmerance (Karel)

2.

Personal data

Country
Belgiƫ

Place and date of birth
Overmere, 27 January 1954

3.

Party/Movement

Party
  • PVV (Partij voor Vrijheid en Vooruitgang), until 1992
  • Open VLD (Vlaamse Liberalen en Democraten), from 1992

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • advocaat
  • lid Europees Parlement, from 1980 until 1994
  • lid gemeenteraad van Lebeke, from 1983 until 1988
  • schepen van Lebeke, from 1983 until 1988
  • lid gemeenteraad van Berlare, from 1989
  • lid Vlaams Parlement, from 1994 until 2003
  • voorzitter Open VLD, from July 1999 until February 2004
  • minister van Staat, from 28 January 2002
  • lid Kamer van Volksvertegenwoordigers, from 2003 until July 2009
  • voorzitter Open VLD, from June 2004 until 22 July 2004
  • minister van Buitenlandse Zaken, from 22 July 2004 until 17 July 2009 (kabinetten-Verhofstadt II en III, -Leterme en -Van Rompuy)
  • burgemeester van Berlare, from 2007 until July 2009
  • vice-eerste minister, from 30 December 2008 until 17 July 2009 (kabinet-Van Rompuy)
  • lid Europese Commissie, belast met ontwikkelingssamenwerking en humanitaire hulp, from 17 July 2009 until 10 February 2010 (Commissie-Barroso I)
  • lid Europese Commissie, belast met handel, from 10 February 2010 until 1 November 2014 (Commissie-Barroso II)

5.

Education

Secondary education
  • Koninklijk Atheneum te Aalst, until 1971

Academic education
  • rechten (licentiaat), Vrije Universiteit Brussel, until 1976

6.

Miscellaneous

Miscellaneous information
  • Kwam in 2005 in opspraak, omdat hij zich in een interview denigrerend uitliet over minister-president Balkenende
  • Werd in 2014 met voorkeurstemmen gekozen tot lid van het Europees Parlement. Hij was 'lijstduwer'.

Private life
  • Hij is vrijmetselaar
  • Was voorzitter van het Liberale Studentenverbond (1975-1977)
  • Zijn vader was landbouwer
  • Zijn zoon is lid van de Belgische Senaat

7.

Family

Marital status
gehuwd