A.G. (Algirdas) Šemeta

Source: Europa Nu.

De Litouwer Algirdas Semeta (1962) was van 1 juli 2009 tot 1 november 2014 lid van de Europese Commissie. Als opvolger van Dalia Grybauskaite was hij in 2009-2010 belast met financiële programmering en begroting. In de Commissie-Barroso II was hij eurocommissaris voor belasting, douane en financieel toezicht. Semeta was tweemaal minister van Financiën en bekleedde diverse ambtelijke functies op economisch gebied.

in de periode 2009-2014: lid Europese Commissie

1.

First names

Algirdas Gediminas (Algirdas)

2.

Personal data

Country
Litouwen

Place and date of birth
Vilnius (Litouwen), 23 April 1962

3.

Party/Movement

Party
partijloos

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • econoom Litouws Economisch Instituut, from 1985 until 1990
  • hoofd onderafdeling Economische ontwikkelingsstrategie, ministerie van Economische Zaken, from 1990 until 1991
  • plaatsvervangend hoofd Afdeling Privatisering, Kanselarij van de regering, from 1991 until 1992
  • voorzitter Commissie voor Waardepapieren, ministerie van Financiën, from 1992 until 1996
  • minister van Financiën, from 19 February 1997 until 1 June 1999 (kabinetten-Vagnorius en -Degutiene)
  • vicepresident Raad van Bestuur onderneming "Nalsia", from 1998 until 1999 (semi-overheidsinstelling)
  • secretaris Kanselarij van de regering van Litouwen, from December 1999 until September 2001
  • directeur-generaal Ministerie van Statistiek, from September 2001 until 9 December 2008
  • minister van Financiën, from 9 December 2008 until July 2009 (kabinet-Kubilius)
  • lid Europese Commissie, belast met begroting en financiële programmering, from 1 July 2009 until 10 February 2010 (Commissie-Barroso I)
  • lid Europese Commissie, belast met belastingen, douaneunie, financieel toezicht en fraudebestrijding, from 10 February 2010 until 1 November 2014 (Commissie-Barroso II)

5.

Other positions

Previous
  • lid Litouws forum van economen, from 1985 until 1990
  • lid Raad voor de Statistiek van Litouwen

6.

Education

Academic education
  • economische bestuurskunde en financiën, Universiteit van Vilnius, until 1985

7.

Family

Marital status
gehuwd

Children
4 kinderen