A. (Antonis) Samaras - EU monitor

EU monitor
Thursday, October 1, 2020
calendar

A. (Antonis) Samaras

Source: Europa Nu.

Antonis Samaras (1951) was van 20 juni 2012 tot en met 26 januari 2015 premier van Griekenland. Hij was in 2009-2015 de leider van de Griekse centrumrechtse partij Nieuwe Democratie. Samaras is econoom en werd in 1977 lid van het Griekse parlement. In enkele conservatieve kabinetten was hij minister, onder meer van financiën en Buitenlandse Zaken. Tussen 1993 en 2004 leidde hij de door hem opgerichte rechtse partij "Politieke Lente". Na terugkeer bij ND werd Samaras lid van het Europees Parlement en minister van Cultuur en Sport.

in de periode 2012-2015: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

First name

(Antonis)

2.

Personal data

Country
Griekenland

Place and date of birth
Athene, 23 May 1951

Religious views
Grieks orthodox

3.

Party/Movement

Party
ND (Nea Dimokratia, Nieuwe Democratie) (conservatief-liberaal)

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • lid Vouli (Parlement), from 1977 until September 1996 (voor het district Messenia)
  • minister van Financiën, from 2 July 1989 until 12 October 1989 (kabinet-Tzannetakis)
  • minister van Buitenlandse Zaken, from 23 November 1989 until 16 February 1990 (kabinet-Zolotas)
  • minister van Buitenlandse Zaken, from 11 April 1990 until 13 April 1992 (kabinet-Mitsotakis)
  • lid Europees Parlement, from July 2004 until 2007
  • lid Vouli (Parlement), from September 2007 (voor het district Messenia, sinds 2015 Thessaloniki)
  • minister van Cultuur en Sport, from 8 January 2009 until 6 October 2009 (kabinet-Karamanlis)
  • partijleider ND, from 30 November 2009 until 5 July 2015
  • minister van Cultuur en Sport, from 30 November 2009 until 11 November 2011 (kabinet-Papandreou)
  • minister-president van Griekenland, from 20 June 2012 until 26 January 2015

5.

Education

Academic education
  • economie, Universiteit van Athene
  • economie, Amherst College, Harvard University te Boston (MA, VS), until 1976

6.

Miscellaneous

algemeen
  • Leidde tussen 1993 en 2004 Politiki Anixi (Politieke Lente), een door hem gestichte partij die rechts stond van ND. Die partij haalde in 1993 tien zetels in het parlement, maar verdween daaruit in 1996. Keerde in 2004 terug bij ND.
  • Slaagde er in 2012 na de parlementsverkiezingen van mei niet in een kabinet te vormen

Private life
Zijn vader was cardioloog (arts en hoogleraar)

7.

Family

Marital status
gehuwd

Children
2 kinderen