Dr.Ir. D. (Dacian) Cioloş

foto Dr.Ir. D. (Dacian) Cioloş
Source: Europa Nu.

De Roemeen Dacian Ciolos (1969) was in 2010-2014 lid van Europese Commissie, belast met landbouw en plattelandsontwikkeling. Van november 2015 tot januari 2017 was hij premier als leider van een zakenkabinet. Sinds juni 2019 is hij fractieleider van Renew Europe in het Europees Parlement. Ciolos is landbouweconoom en landbouwkundig ingenieur en was werkzaam bij diverse projecten in oostelijk Frankrijk. Tevens was hij ambtenaar bij het DG Landbouw en Landelijke Ontwikkeling van de Europese Commissie, projectleider en adviseur van de Roemeense minister van Landbouw. In het kabinet-Popescu-Tariceanu (oktober 2007-december 2009) was hij partijloos minister van Landbouw. In 2009 werd Ciolos lid van een regeringscommissie voor landbouw- en plattelandsbeleid.

in de periode 2010-2017: lid Europese Commissie, regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

First name

Dacian (Dacian)

2.

Personal data

Country
Roemenië

Place and date of birth
Zalau (Roemenië), 27 July 1969

3.

Party/Movement

Party
  • partijloos
  • Renew Europe

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • praktijkstages op boerderijen in Bretagne, from 1991 until 1996
  • belast met leiding van agragrisch ontwikkelingsproject in oostelijk Frankrijk (Arges/Savoie), from August 1995 until September 1995
  • medewerker Landbouwkundige Kamer van Koophandel van Aveyron te Rodez, from February 1997 until September 1997
  • landbouwkundig-econoom, directoraat-generaal voor Landbouw en Plattelandsontwikkeling, Europese Commissie te Brussel, from March 1997 until April 1999 (belast met voorbereiding van het SAPARD-programma, programma voor aansluiting van nieuwe EU-landen bij het Europeese landbouwbeleid)
  • belast met de leiding van een lokaal landelijk ontwikkelingsprogramma in Arges/Savoie, from March 1998 until October 1999
  • projectcoördinator bij twee landbouwkundige ontwikkelingsagentschappen in Frankrijk, in samenwerking met Roemenië, from November 1999 until December 2001
  • belast met de implementatie van het SAPARD-programma in Roemenië, from January 2002 until 2003
  • adviseur van de minister van Landbouw van Roemenië, from January 2005 until May 2007
  • gedelegeerde in de Bijzondere Commissie voor Landbouw, Raad van Europa, from 2005 until 2007
  • onderminister van Europese Zaken, from May 2007 until October 2007
  • minister van Landbouw, from 11 October 2007 until 22 December 2008 (kabinet-Popescu-Tariceanu)
  • hoofd presidentiële commissie voor agrarische ontwikkelingsbeleid, from July 2009 until February 2010
  • lid Europese Commissie, belast met landbouw en plattelandsontwikkeling, from 10 February 2010 until 1 November 2014 (Commissie-Barroso II)
  • speciaal adviseur internationale voedselveiligheid van de voorzitter van de Europese Commissie Juncker, from July 2015 until November 2015
  • minister-president van Roemenië, from 10 October 2015 until 4 January 2017 (zakenkabinet)
  • lid Europees Parlement, from 1 July 2019

5.

Party political functions

Summary
  • fractievoorzitter Renew Europe, from 19 June 2019

6.

Other positions

Previous
  • studentenafgevaardige in de Senaat, Veterinair en Landbouwkundige Universiteit te Cluj-Napoca, from 1990 until 1995
  • lid Beroepsvereniging "Agroecologia", from 1995
  • lid onafhankelijke denktank "Groupe de Bruges" over het Europees landbouw- en plattelandsbeleid, from 2000

7.

Education

Higher education
  • tuin- en wijnbouwkunde, Landbouw-Hogeschool te Simleu Silvinei, until 1987

Academic education
  • tuinbouw, Veterinair en Landbouwkundige Universiteit te Cluj-Napoca, from 1989 until 1994
  • landbouwkundige ontwikkeling ENSAR (École Nationale Supérieure agronomique de Rennes), from 1995 until 1996
  • landbouwkunde, Universiteit van Montpellier, from 1996 until 1997
  • landbouweconomie, ENSAM (École Nationale Supérieure Agronomique Montpellier), until 2000

8.

Family

Marital status
gehuwd