Ban Ki-Moon - EU monitor

EU monitor
Saturday, June 6, 2020
calendar

Ban Ki-Moon

foto Ban Ki-Moon vergrootglas
Source: Europa Nu.

Ban Ki-Moon (1944) was van 2006 tot 2017 secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Ban studeerde internationale betrekkingen in Seoul en haalde een universitaire graad aan de Harvard Universiteit. Hij was diplomaat en presidentieel adviseur. Ban was onder meer ambassadeur van Zuid-Korea bij de VN en in Oostenrijk. Hij speelde een rol in internationale toezichtscommissies voor wapenbeheersing. In 2004-2006 was hij minister van Buitenlandse Zaken. Hij was de achtste secretaris-generaal.

in de periode 2006-2017: secretaris-generaal VN

1.

Personal data

Place and date of birth
Hangul (Zuid-Korea), 13 June 1944

2.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • ambtenaar ministerie van Buitenlandse Zaken, from May 1970
  • viceconsul te New Delhi (India), until 1974
  • eerste secretaris Permanente Waarnemings Missie bij de Verenigde Naties, from 1974 until 1979
  • directeur afdeling Verenigde Naties, ministerie van Buitenlandse Zaken, from 1979 until 1980
  • directeur Bureau Internationale Organisaties en Verdragen van de VN in Seoul, from 1980
  • medewerker ambassade te Washington, until 1990
  • directeur-generaal voor Amerikaanse aangelegenheden, ministerie van Buitenlandse Zaken, from 1990 until 1992
  • vicevoorzitter Gezamelijke Controle Commissie van Zuid- en Noord-Korea op Kernbewapening, from 1992 until 1993
  • viceambassadeur te Washington, from 1993 until 1995
  • viceminister voor Beleidsplanning en Internationale Organisaties, from 1995 until 1996
  • Nationaal Veiligheidsadviseur van de president van Zuid-Korea, from 1996 until 1998
  • ambassadeur te Wenen, from 1998 until 2001
  • ambassadeur bij de VN en chef staf van het Zuid-Koreaanse voorzitterschap van de algemene vergadering van de VN, 2001
  • adviseur voor buitenlandse politiek van president Roh Moo-hyun, from 2003 until 2004
  • minister van Buitenlandse Zaken en Buitenlandse Handel, from January 2004 until 1 January 2007
  • secretaris-generaal van de Verenide Naties, from 1 January 2007 until 1 January 2017

3.

Other positions

Previous
  • voorzitter Voorbereidingscommissie Verdrag inzake verbod op Kernproeven (CTBTO), from 1999 until 2001

4.

Education

Academic education
  • internationale betrekkingen, Nationale Universiteit van Seoul, until 1970
  • bestuurskunde (MPA), John F. Kennedy School of Gouvernement, Harvard Universiteit, until 1985

5.

Miscellaneous

Miscellaneous information
  • Hij werd op 9 oktober 2006 unaniem gekozen door de Veiligheidsraad

6.

Family

Marital status
gehuwd, 1971

Children
2 dochters en 1 zoon