R. (Raymond) Vouel - EU monitor

EU monitor
Friday, July 10, 2020
calendar

R. (Raymond) Vouel

foto R. (Raymond) Vouel vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library
Source: Europa Nu.

Raymond Vouel (1923-1987) was een Luxemburgse sociaaldemocraat, die in 1976 tussentijds lid werd van de Commissie-Ortoli en daarna vier jaar Europees commissaris voor mededinging in de Commissie-Jenkins was. Hij begon zijn loopbaan als journalist en was daarna staatssecretaris en vicepremier en minister van Financiën in een centrumlinks-kabinet.

in de periode 1976-1981: lid Europese Commissie

1.

First name

Raymond (Raymond)

2.

Personal data

Country
Luxemburg

Place and date of birth
Rumelange, 8 April 1923

Place and date of death
Luxemburg (stad), 12 February 1987

3.

Party/Movement

Party
LSAP (Lëtzebuerger Sozialistech Aarbechterpartei, Luxemburgse Sociaaldemocratische arbeiderspartij)

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • journalist
  • staatssecretaris van Gezondheidszorg, Arbeid en Sociale Verzekering, from 15 July 1964 until 6 February 1968 (kabinetten-Werner I en II)
  • minister van Financiën en viceminister-president, from 15 June 1974 until 21 July 1976 (kabinet-Thorn)
  • lid Europese Commissie, belast met mededinging en personeel & organisatie, from 19 July 1976 until 6 January 1977 (commissie-Ortoli)
  • lid Europese Commissie, belast met mededinging, from 6 January 1977 until 6 January 1981 (commissie-Jenkins)

5.

Miscellaneous

Miscellaneous information
  • Nam eind 1976 de portefeuille sociale zaken over van de afgetreden P.J. Hillery