F.M. (Franco Maria) Malfatti

foto F.M. (Franco Maria) Malfatti vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library
Source: Europa Nu.

Franco Maria Malfatti (1927-1991) was in de jaren 1970-1972 voorzitter van de Europese Commissie. De christendemocraat Malfatti was Kamerlid en een jaar minister in twee opvolgende kabinetten. Tijdens zijn voorzitterschap werden verdere stappen gezet naar vorming van een interne Europese markt en werden onderhandelingen gevoerd over toetreding van Denemarken, Noorwegen, Ierland en het Verenigd Koninkrijk. Na zijn voorzitterschap werd Malfatti opnieuw minister.

in de periode 1970-1972: voorzitter Europese Commissie

1.

First names

(Franco Maria)

2.

Personal data

Changes in name or title
volledige achternaam: Malfatti di Monte Tretto

Country
Italiƫ

Place and date of birth
Rome, 13 June 1927

Place and date of death
Rome, 10 December 1991

3.

Party/Movement

Party
DC (Democrazia Cristiana) (christendemocratisch)

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • journalist
  • hoofd politiek bureau van DC
  • lid Kamer van Afgevaardigden, from 1958 until 1970
  • minister voor Staatsondernemingen, from 5 August 1969 until 23 March 1970 (kabinet-Rumor II)
  • minister van Posterijen en Telecommunicatie, from 27 March 1970 until 19 June 1970 (kabinet-Rumor III)
  • voorzitter Europese Commissie, from 2 July 1970 until 2 March 1972
  • lid Kamer van Afgevaardigden, from 1972 until 1989
  • minister van Onderwijs, from 7 July 1973 until 11 March 1978 (kabinetten-Rumor IV en V, -Moro IV en V en -Andreotti III)
  • minister van FinanciĆ«n, from 11 March 1978 until 4 August 1979 (kabinet-Andreotti IV en V)
  • minister van Buitenlandse Zaken, from 4 August 1979 until 14 January 1980 (kabinet-Cossinga I)
  • minister zonder portefeuille, from 14 January 1980 until 4 April 1980 (kabinet-Cossinga I)