H.F. (Henri) Simonet

foto H.F. (Henri) Simonet
bron: European Commission Audiovisual Library
Source: Europa Nu.

Henri Simonet (1931-1996) was een Brusselse politicus, die voor de socialistische partij in het parlement zat en in het zesde kabinet Gaston Eyskens minister van Economische Zaken was. Tevens was hij burgemeester van Anderlecht. In 1973 kreeg Simonet de portefeuille belastingen, financiële instellingen en energie in de Europese Commissie-Ortoli. Daarna was hij nog drie jaar minister van Buitenlandse Zaken. Vanwege onvrede over de buitenlandse politiek van de socialisten stapte hij in 1985 over naar de liberalen.

in de periode 1973-1977: lid Europese Commissie

1.

First names

Henri François (Henri)

2.

Personal data

Country
België

Place and date of birth
Brussel, 10 May 1931

Place and date of death
Brussel, 15 February 1996

3.

Party/Movement

Party
  • BSP (Belgische Socialistische Partij), until 1983 (rechtervleugel)
  • PRL (Parti réformateur libéral), from 1985

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • lid gemeenteraad van Anderlecht
  • burgemeester van Anderlecht, from 1966 until 1984
  • lid Kamer van Volksvertegenwoordigers, from 1966 until January 1973
  • minister van Economische Zaken, from 20 January 1972 until 6 January 1973 (kabinet-G. Eyskens VI)
  • lid en vicevoorzitter Europese Commissie, belast met belastingen, financiële instellingen, energie en Euratom, from 6 January 1973 until 6 January 1977 (commissie-Ortoli)
  • lid Kamer van Volksvertegenwoordigers, from 1977 until 1983
  • minister van Buitenlandse Zaken, from 3 June 1977 until 18 May 1980 (kabinetten-Tindemans II, -Vanden Boeynants en -Martens I en II)

5.

Activities

Activities on European affairs
  • Hij was Europees commissaris voor energie toen in 1973 de oliecrisis uitbrak
  • Pleitte in 1975 voor een bodemprijs voor aardolie, om investeringen in alternatieve energiebronnen aantrekkelijker te maken