V.V. (Vladimir) Poetin - EU monitor

EU monitor
Saturday, September 21, 2019
calendar

V.V. (Vladimir) Poetin

foto V.V. (Vladimir) Poetin vergrootglas
Source: Europa Nu.

Vladimir Poetin (1952) is sinds 7 mei 2012 president van de Russische Federatie. Eerder was hij dat in de periode 1999-2008. In de jaren 2008-2012 was hij premier. Poetin begon zijn loopbaan bij de Russische geheime dienst en werkte met name in de DDR. Vanaf 1991 kreeg hij bestuurlijke en administratieve functies in Sint Petersburg en was hij een naaste medewerker van president Jeltsin. Ook leidde hij nog enige tijd de nieuwe geheime dienst van Rusland.

in de periode 2008-heden: deelnemer G8-top

1.

First names

Vladimir Vladimirovitsj (Vladimir)

2.

Personal data

Country
Russische Federatie

Place and date of birth
Leningrad (Sovjet-Unie), 7 October 1952

3.

Party/Movement

Party
  • Communistische Partij van de Sovjet-Unie, until 1991
  • partijloos (geen lid van Verenigd Rusland)

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • officier (hoogste rang: majoor) bij de geheime dienst KGB, from 1975 until 1991 (werkzaam in de DDR, belast met verhoor van dissidenten en spionnen)
  • adviseur Stadsparlement van Leningrad, from 1990 until 1991
  • hoofd stedelijk comité voor buitenlandse betrekkingen van Leningrad, from 1991 until 1992
  • viceburgemeester van Sint Petersburg, from 1992 until 1994
  • eerste viceburgemeester van Sint Petersburg, from 1994 until June 1996 (plaatsvervanger van burgemeester Sobczak)
  • medewerker campagne Boris Jeltsin, presidentsverkiezing 1996
  • plaatsvervangend leider beheersorganisatie van het Kremlin, from August 1996 until March 1997
  • plaatsvervangend hoofd Kanselarij van president Jeltsin, from March 1997 until May 1998
  • plaatsvervangend hoofd van de presidentiële administratie, from May 1998 until July 1998
  • hoofd geheime dienst FSB, from 25 July 1998 until August 1999
  • secretaris Veiligheidsraad van de Russische Federatie, from 26 March 1999 until 31 December 1999
  • minister-president van de Russische Federatie, from August 1999 until 31 December 1999
  • president van de Russische Federatie, from 31 December 1999 until 7 May 2008
  • minister-president van de Russische Federatie, from 8 August 2008 until 7 May 2012
  • president van de Russische Federatie, from 7 May 2012

5.

Education

Academic education
  • rechten Universiteit van Leningrad

6.

Miscellaneous

algemeen
  • Volgde in 1984/1985 een opleiding aan de hoofdschool van de KGB
  • Was in 1995 betrokken bij de organisatie van de campagne van "Ons Huis Rusland" bij de verkiezingen voor de Doema
  • Werd in 1999 door president Jeltsin aangewezen als diens opvolger
  • Won op 26 maart 2000 de presidentsverkiezingen en werd op 16 maart 2004 herkozen
  • Zijn privévermogen werd in 2007 geschat op 40 miljard dollar
  • Op 4 maart 2012 werd hij opnieuw gekozen tot president. Hij kreeg bijna 64 procent van de stemmen.